< script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"> BENLERDE CiLT KANSERi RİSKİNE DİKKATi - mayatta

BENLERDE CiLT KANSERi RİSKİNE DİKKATi

benlerde cilt kanseri diskine dikkat

Uzmanlar benlere karşı uyarıyor. Yeni çıkan benlerin tehlikeli olduğunu belirten YDÜ Hastanesi uzmanları, ben haritası çıkartarak yeni çıkan veya şekil değiştiren benleri anında tespit edebilmenin mümkün olduğunu vurguluyor.

Yeni teknolojiler sayesinde benlerin sebep olduğu cilt kanseri hastalıklarının artık önlenebildiğini belirten YDÜ Hastanesi Dermatoloji Anabilim Dalı’ndan Doç. Dr. Aslı Kaptanoğlu, vücutta ben haritası çıkartarak, benlerin yüksek kalitede görüntülerini kaydediyor. Bu sayede zaman içerisinde yeni gelişen benleri kolaylıkla saptayabiliyor. Bu teknoloji sayesinde benlerde, gözle muayenenin belirleyemediği detaylar belirlenip, dijital dermatoskopi ile doğru teşhis oranını atıyor.

Cilde rengini veren melanin maddesi, melanosit adı verilen hücreler tarafından üretilir. Bu hücreler ciltte eşit şekilde dağılır ve derimize rengini verir. Ancak kimi zaman, nedeni bilinmeyen bir şekilde melanosit hücreleri bir küme oluşturacak şekilde toplanır ve ortaya koyu renkli benler çıkar. Ciltte çıkan bu benler bazen insan hayatını tehlikeye sokarak cilt kanserine neden olabilir. Cilt kanserini önlemek için ise, Foto Finder Digital Dermatoskopi cihazıyla çıkarılan ben (nevus) haritası sayesinde erken teşhis ve tedavi sağlanabilir.

 

Devamını oku:
Ameliyatsız yüz germe , Ale's Güzellik, Leyla Erdoğan
LEYLA ERDOĞAN İLE TEK SEANSTA GERİYE DÖNÜŞ !

Ankara’da güzellik ve bakım denildiği zaman ilk akla gelen isimlerden...

BİKAP alışveriş şenliği - ışıl reçber, mehtap özdoğan, ivana sert, bilge eren, elif gönlüm, öznur yakın - 2018 jw marriott ankara
ÜNLÜ İSİMLER BİKAP ALIŞVERİŞ ŞENLİĞİNDE BULUŞTU

Başarılı İş Kadınları Platformu ( BİKAP ) gelirinin bir kısmı...

Kapat