AMERiKAN TÜRK CEMiYETi NEW YORK’TA YÜZÜNCÜ YILI KUTLADI

amerikan turk cemiyeti cumhuriyetin yuzuncu yilini kutladi-mayatta-16112023
Amerikan Türk Cemiyeti (ATS), Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılını The Plaza Hotel New York’ta düzenlediği galayla kutladı. Suzan Sabancı ve Linda Wachner’in eş başkanlığını yaptığı derneğin gala gecesine Türk ve Amerikalı diplomatların yanı sıra; iş, kültür-sanat ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri katıldı.

Oprah Winfrey ve Jennifer Lopez gibi önemli isimlerle yaptığı çalışmalarla tanınan ünlü etkinlik planlayıcısı Colin Cowie tarafından, New York’un en seçkin oteli The Plaza’da titizlikle organize edilen gecede 200’ü Amerikalı olmak üzere 380 katılımcı yer aldı. Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan, Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Sedat Önal ve New York Başkonsolosu Reyhan Özgür’ün de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Vito Schnabel, Peter Morino, Michael Cohen, Dr. Mehmet Öz, Omar Hernandez dikkat çeken isimler arasındaydı.

Cumhuriyetimiz yüz yılda başardıklarıyla bir istisna

Gecenin açılış konuşmasını yapan Amerikan Türk Cemiyeti Eş Başkanı Suzan Sabancı, “Her detayını büyük bir titizlikle planladığımız galamızın Cumhuriyetimize yaraşır bir şekilde gerçekleştiğini görmekten dolayı çok mutluyum. Cumhuriyet, milletimize işaret ettiği vizyonla ve yüz yılda başardıklarıyla bir istisna. Bu muazzam başarı hikâyesinin bizi bekleyen parlak gelecekte de süreceğine yürekten inanıyorum” cümlelerini kullandı.

Gecenin konukları, Jordan Kahn Orkestrası, Şehnaz Sam ve DJ Bartug büyüleyici performanslarıyla eğlendi. Gecede Türkiye Cumhuriyeti’nin 100 yıllık başarılı serüveni büyük bir zarafetle kutlandı.