TED CUMHURiYET’iN 100.YILINI LONDRA’DA DA KUTLADI

ted cumhuriyetin 100 yilinda londrada resepsiyon duzenledi-mayatta 10112023
Türk Eğitim Derneği (TED) Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle Londra’da bir resepsiyon düzenledi. Resepsiyonda T.C. Londra Büyükelçisi Koray Ertaş, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ev sahipliği yaptı.

“Eğitimde fırsat eşitliği” ilkesiyle 1928 yılından bu yana on binlerce öğrenciye yuva olan ve projeleriyle çok sayıda öğrenci ve öğretmene destek olan Türk Eğitim Derneği (TED) 7 Kasım 2023’te Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamak üzere Reform Club’da resepsiyon düzenledi.

Resepsiyona T.C. Londra Büyükelçisi Koray Ertaş, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, İngiltere’de yaşayan TED mezunları, akademisyenler ve Dernek aracılığıyla eğitime destek olmak isteyen gönüllüler katıldı. Resepsiyonda Türk Eğitim Derneği’nin Birleşik Krallık Temsilciliği ve gönüllü çalışma grupları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Derneğin Ankara, İstanbul, İzmir, Kayseri, Adana, Washington DC ve Birleşik Krallık’ta (Londra) temsilcilikleri bulunuyor. Temsilcilikler, Türk Eğitim Derneğinin sivil toplum faaliyetlerini yaygınlaştırmak ve imkânları kısıtlı ama başarılı çocukları destekleyen TED Burs Fonu’na kaynak yaratmak üzere çalışmalar yapıyor.