LEYLA ALATON ’UN ALACA KOLEKSİYONU ANKARA’DA

← →
Leyla Alaton

Leyla Alaton

Sanata verdiği destekle adından söz ettiren Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton , kendi koleksiyonundan seçilen eserleri M1886 Sanat Projeleri’nde sergiledi. “Alaca” isimli serginin açılışına başkentli koleksiyonerler ve sanatseverler katıldı.

Türkiye’nin önde gelen koleksiyoncuları arasında yer alan Leyla Alaton’un koleksiyonundan seçkilerin yer aldığı sergiyi görmeye Ebru Özdemir, Sarp Evliyagil, Nermin Kılınçarslan, Aygen Yenigün gibi isimlerin de aralarında bulunduğu iş, sanat ve cemiyet hayatından çok sayıda seçkin isimler geldi.

GÜZELLİKLER PAYLAŞINCA ZEVK VERİYOR

m1886’nın özel bir galeri olduğu için kabul ettiğini söyleyen Leyla Alaton, “Burası kar amacı gütmeyen ve sadece sanat adına böyle bir imkan veren bir yer. Adeta kendi bebeklerimin görücüye çıkması gibi bir duygu. Ve de Ankaralıların ilgisi, beğenmesi beni çok mutlu etti. Çünkü güzellikler ve sanat paylaşınca insana zevk veriyor” diye konuştu. m1886’nın gelenekselleştirmeyi tasarladığı koleksiyon sergilerinin ikincisi olan Alaca sergisinin küratörlüğünü Deniz Artun üstleniyor.

 Sergi 31 Ağustos 2014 tarihine kadar görülebilir.

← →

Devamını oku:
Fransa 14 Temmuz 2019-Ankara-Charles-Fries
FRANSA 14 TEMMUZ KUTLAMASINA 2000 KİŞİ KATILDI

Fransa 14 Temmuz Ulusal Bayramı Ankara’da düzenlenen görkemli bir gecede...

Adnan Turani
ADNAN TURANi ESERLERi KAPIŞILDI

Usta Ressam Adnan Turani ’nin Kav Sanat Galerisindeki sergisine sanatseverler...

Kapat