iZLANDA TÜRKİYE’DE İLK KEZ MİLLİ GÜN DÜZENLEDİ

iZLANDA TÜRKİYE’DE İLK KEZ MİLLİ GÜN DÜZENLEDİ

← →

Izlanda Milli Gunu

izlanda’nın milli günü Türkiye’de ilk kez İzlanda Fahribaşkonsolosu Selim Sarıibrahimoğlu ’nun verdiği resepsiyonla kutlandı.

Hilton Otel’de düzenlenen resepsiyona Norveç, Finlandiya, İsveç büyükelçileri ile bazı diplomatlar ve davetliler katıldı. Sarıibrahimoğlu, konuşmasında İzlanda’nın barış politikalarına vurgu yaptı. Selim Sarıibrahimoğlu “İzlanda savaş endüstrisini destekleyen fabrikalarını ivedilikle doğayı ve adaletli ticareti destekleyen fabrikalar haline dönüştürüyor. Bu ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin de geliştirilmesine büyük katkılar sağlamaktadır” dedi.

300 MİLYON DOLARLIK JEOTERMAL YATIRIM

Fahri Başkonsolos Selim Sarıibrahimoğlu izlanda ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin her geçen gün ilerleyen bir tavır sergilediğini söyledi. Sarıibrahimoğlu “Türkiye ve İzlanda’daki yatırımcıları bir araya getiren doğa dostu 300 milyon dolar hacimli jeotermal projesinde adımlar atıldığını belirtmekten mutluluk duyarım” diye konuştu.

foto galeri ikonu

← →

Devamını oku:
KADIN VE GENCLIK PLATFORMU UYELERI BEST HOTEL'DE GELENEKSEL YARDIM YEMEGI DUZENLEDI. ZEYNEP KOKSALAN EV SAHIPLIGI YAPTI. 11.02.2014
KIZLARIN ÖĞRENİMİ İÇİN YARDIM TOPLANDI

Kadın ve Gençlik Platformu üyeleri kız çocukların öğrenimine katkı sağlamak...

pinar kartal-esin sungur-gonca karakas-feryal gulman-zeynep esen-Fairmont Quasar_istanbul
AKIŞ SANAT KOLEKSİYONU TANITILDI

Contemporary İstanbul’un VIP programı kapsamında yer alan “Akış” konseptli sanat...

Kapat