KRALiÇE ELiZABETH iÇiN ANKARA’DA DOĞUM GÜNÜ

Mehmet Şimşek - Richard moore

İngiliz Kraliçe Elizabeth ‘in doğum günü Ankara’da kutlandı. 21 Nisan 1926’da doğan ve 1952 yılından bu yana tahtta oturan İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth ‘in doğum günü ve Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetler Günü Ankara’da kutlandı.

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore’un ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Dünya Bankası Türkiye Direktörü Martin Raiser’in de aralarında bulunduğu çok sayıda diplomat katıldı.

İki ülke milli marşlarının çalınmasıyla başlayan resepsiyonda konuşan Bakan Mehmet Şimşek, Türkiye devleti adına Kraliçe 2. Elizabeth’in 88. doğum günün kutladığını belirterek, son yıllarda büyük bir ivme kazanan Türkiye-İngiltere ilişkilerinin, İngiltere Başbakanı David Cameron tarafından da “Altın Çağ” kelimeleriyle nitelendiğini söyledi.

20 yıl aradan sonra Türkiye’de yeniden göreve gelen Büyükelçi Richard Moore ise, Kraliçe 2. Elizabeth ‘in bu yıl 88 yaşına girdiğini söyledi. Moore, “Türkiye’ye 1 milyondan fazla Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapma cömertliğinde bulunması nedeniyle teşekkür ederim” dedi.

FOTO GALERİ

Sayfalar: 1 2 3