ÇiĞDEM ERGÜVENÇ 'TEN OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN "VE SONRA"

ÇiĞDEM ERGÜVENÇ ‘TEN OTİZMLİ ÇOCUKLAR İÇİN “VE SONRA”

← →

 Çiğdem Ergüvenç yeni kitabının gerçek bir hikaye değil kurmaca olduğunu söyledi.

Çiğdem Ergüvenç ‘in, anne ve babasını kaybettikten sonra yalnız kalan otizmli bir hastanın hayatını kurgusal olarak anlattığı yeni kitabı ‘Ve Sonra’ tanıtıldı.

Etkinliğin geliri ise İlgi Otizm Derneği’ne bağışlandı. Kitabın tanıtımı Kavaklıdere Tenis Kulübü’nde gerçekleşen gece ile yapıldı. Geliri İlgi Otizm Derneği’ne bağışlanan geceye çok sayıda yardımsever katıldı. Etkinliğin ev sahipliğini Çiğdem Ergüvenç’le birlikte İlgi Otizm Derneği Başkanı Nejla Arslankurt yaptı.

Amaç Farkındalık

Şimdiye kadar toplam sekiz kitap yazan ve tümünün geliri de otistik çocukların eğitimi için kullanılan Çiğdem Ergüvenç, yeni kitabının gerçek bir hikaye değil kurmaca olduğunu söyledi. Ergüvenç, amacının devleti, sivil toplum kuruluşlarını, yargıyı ve yetkili tüm kurum ve kuruluşları farkındalığa davet etmek olduğunu söyledi. Türkiye’de otizm hastalarının anne ve babalarını kaybettikten sonra yalnız kaldıklarını ve onları destekleyen bir çabanın olmadığını ifade eden Ergüvenç, bu konuda gerekli adımların atılması gerektiğini vurguladı. Dernek Başkanı Nejla Arslankurt da, otizmli bireyler için eğitimin çok büyük önem taşıdığını belirterek, yapılan yardımların önemine değindi.

← →

Devamını oku:
Victorias Secret fashion show 2016
ViCTORiA’S SECRET FASHiON SHOW 2016 BÜYÜLEDİ

Victoria’s Secret Fashion Show 2016 dün gece Paris’te gerçekleşti. Meraklılarının...

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Ronald Keller ve Eşi Zsuzsanne Keller yaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için anlamlı bir resepsiyon verdi.
TARİHİN 10 KADIN FİGÜRÜ ‘KADINLAR’ SERGİSİNDE

Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Ronald Keller ve Eşi Zsuzsanne Keller yaklaşan...

Kapat