DİCE KAYEK’E BÜYÜK ÖDÜL

ISTANBUL’74 ve Akfen Holding ev sahipliğinde “Victoria & Albert Museum Jameel Prize 3” ödülünü kazanan Dice Kayek “Istanbul Contrast” koleksiyonunun başarılarını kutlamak üzere düzenlenen davette, sanat, moda ve iş dünyasının önde gelen isimleri bir araya geldi.

Demet Müftüoğlu ve Alphan Eşeli, Akfen Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın’ın katılımı ile  Dice Kayek markasının kurucuları Ayşe ve Ece Ege’nin onuruna Esma Sultan’da gerçekleşen  davete aralarında Ayşegül Dinçkök, Sevil Sabancı, Güneri Civaoğlu, Etem Postacıoğlu ve Serdar Gülgün’ün de bulunduğu isimler katıldı.

Ece ve Ayşe Ege tarafından 1992 yılında Paris’te kurulan Dice Kayek, dünyanın en önemli müzeleri arasında gösterilen Victoria & Albert Müzesi tarafından düzenlenen Jameel Prize’ı kazan ilk moda evi oldu.
“Istanbul Contrast” koleksiyonundan “Ayasofya”, “Kubbe” ve “Kaftan” isimli tasarımları ile ödülü kazanan Ayşe ve Ece Ege ile beraber tüm finalistlerin eserleri 11 Aralık 2013 – 21 Nisan 2014 tarihleri arasında Londra’da bulunan Victoria & Albert Müzesi’nde sergileniyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9