BAŞBAKAN YARDIMCISI ŞiMŞEK “BİR RESİM YAP”TI

← →

Basbakan yardimcisi Mehmet Simsek,

Ressam Tülin Kanun bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. son dönemlerde Alzheimer hastalığının artışı ve bu rahatsızlıkla ilgili insanları bilinçlendirmek ve bilgilendirmek amacını taşıyan proje ünlü isimleri bir araya getirdi. Sanat ve sanatçı farkındalığına da dikkat çekilen projede Ressam Tülin Kanun, ünlü isimlere ilk defa resim yaptırdı. “Bi.Re.Y” Bir Resim Yap adlı projeye katılan isimlerden birisi de Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek oldu. Şimşek fırçasını ve paletini alıp tuvale resim yaptı. Proje katılımcıları tarafından yapılan resimler, 8 Şubat Çarşamba günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleşecek özel gecede satılacak. Elde edilen gelir Alzheimer Derneği’ne bağışlanacak.

Sanat için hassasiyetlerini gösterdiler

“Sanatsız toplumların lisansız ve geçmişi olmayan uygarlıklarla bir olduğu dünyaca kabul görmüş bir olgudur” diyen Ressam Tülin Kanun proje için şöyle konuştu; “Sanatçı yetiştirmek kadar sanatçı ya sahip çıkmakta çok önemlidir. Ülkemiz dışında, izlediğimiz ve duyduğumuz sanat ve sanatçıların gördükleri değerleri oldukça önemsiyorum. 30 yıllık sanat hayatımda kendi eserlerim yanı sıra diğer sanatçı arkadaşlarımızın da hak ettiği yerlerde olmadığını görmekten üzüntü duyuyorum. Değerli katılımcılar, projeye katılarak sanat konusundaki hassasiyetlerini kanıtladılar” dedi.

Ünlüler ilk defa fırçayı eline aldı

“Bi.Re.Y” Bir Resim Yap projesine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve eşi Esra Şimşek, AB Uzmanı Can Baydarol, Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, Lili Garih, Demet Sabancı Çetindoğan , Suzan Şen, Sanatçı Beyazıt Öztürk, Oyuncu Wilma Elles, Tülay Özmen ,Modacı Tanju Babacan, Sunucu Nursel Ergin, Fotoğraf Sanatçısı Nihat Odabaşı, Sunucu Zahide Yetiş, Sanatçı Ayşegül Aldinç, Ser Şirketler Grubu Türkan Şer destek verdi.

← →

Devamını oku:
Trio Dans ve Sanat Akademisi-senol vefa gulmez-busra bozkurt-selin senol-ozan kuru-fikriye aytug erbagi-nur ozkan-didem ozkan-ilker ozoren-bengu balcioglu-guney gumus-esra dal-25.01.2019
SOKAK HAYVANLARI İÇİN DANS ETTİLER

TweetTrio Dans ve Sanat Akademisi ile Candanöte Platformu iş birliğinde...

ilkem soylemez alp topcuoglu nisanlandi (2)
SÖYLEMEZ VE TOPÇUOĞLU NİŞANLANDI

Tweet Devlet Eski Bakanı Ufuk Söylemez’in kızı ilkem nişanlandı. İstanbullu...

Kapat