< script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"> BİRİNCİ YILI KUTLADILAR - kulis sanat merkezi - mayatta

BİRİNCİ YILI KUTLADILAR

Kulis Sanat (9)

 

Emre Yurttakalın ve Serkan Melikoğlu geçtiğimiz yıl Kulis Sanat Merkezini kurdu.

İkili, bir yılını dolduran Kulis Sanat için özel bir gece düzenledi. Oyuncular repertuarda yer alan ‘Geçmiş Zaman Olur Ki’ oyununu sahneledi. Oyunun ardından merkezin kurucuları, eğitmenleri ve katılımcılar, birinci yıl pastasını kesti.

GÜÇLERİMİZİ BİRARAYA GETİRDİK

Ankara Bahçelievler’deki Kulis Sanat Merkez’inin kurucularından Emre Yurttakalın, iki sınıf arkadaşı olarak Serkan Melikoğlu ile güçlerini biraraya getirdiklerini ve dekorasyondan tekniğine kadar pek çok şeyi kendilerinin yaptıklarını söyledi. Yurttakalın, Kulis Sanat’ın kuruluşu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Aynı okulun değişik branşlarından mezun olan bazı arkadaşlarımız amacımızı ve ilkelerimizi açıkladığımızda bize gönülden katıldılar, bir ekip oluşturduk. Ailelerimiz desteğini esirgemedi. Bazı ustalarımızdan da moral destek aldık ve şimdi karşınızdayız. Amacımız iyi sanata, insana, topluma katkı vermek. Aydınlık bir ülke, barışçıl bir dünyaya sanat yoluyla, geleceğin genç sanatçılarının var olması yoluyla estetik bir çağrı yapmak” dedi.

YENİ SEZONDA ÜÇ YENİ OYUN

Emre Yurttakalın, hemen tüm sanat dallarında eğitimler verdiklerini, tiyatro, bale, resim, drama ve müzik alanlarında deneyimli isimlerle çalıştıklarını ifade etti. Yurttakalın, geçtiğimiz sezon sahneledikleri ‘Geçmiş Zaman Olur Ki’, ‘Öyle Bir Akıl Ki’, ‘Köprüdeki Adam’ oyunlarının yeni sezonda da sanatseverlerin beğenisine sunulacağını söyledi. Yurttakalın yeni sezonda ayrıca Devlet Tiyatroları Eski Başrejisörü Erhan Gökgücü’nün yöneteceği ‘Açık Aile’ ile ‘Hanry ve Alice’in Gizli Yaşamı’ ve ‘Gişe’ isimli oyunlarında sahneleneceğini dile getirdi.

Devamını oku:
NEFES TERAPiSTi SiBEL ACEMYAN ’DAN ÖZEL ETKiNLiK

Nefes Terapisti Sibel Acemyan Wyndham Ankara Otel’de bir etkinlik gerçekleştirdi....

azerbaycan-milli gunu-2017
AZERBAYCAN CUMHURiYET GÜNÜ KUTLANDI

Azerbaycan 'da 28 Mayıs 1918'de ilan edilen cumhuriyetin 99. yılı...

Kapat