THETA HEALİNG İLE 2022 RİTÜELİ

basak karli Theta Healing 2022 ritueli-mayatta
2022 senesini Bilinç  – Farkındalık senesi ilan edersek abartılı olur mu sizce? Bence olmaz… Gökyüzündeki gezegenler de tam bunu bize gösteriyor çünkü.

 O zaman şanslı bir seneye Merhaba diyebilmek için ezberinizde olan ve aslında sizi engelleyen söylemlerden bahsedelim ve bir ritüel oluşturalım derim.

Hücrelerinizin sizi anladığını ve sizin kullandığınız kelimeleri alıp şekil değiştirerek tekrar size davranış olarak sunduğunu biliyor muydunuz? Gün içinde en çok kullandığınız kelime nedir? Bir düşünün ve sonrasında yaşantınıza bakın, göreceksiniz ki en çok yaşadığınız ve yaşamaya mecbur kaldığınız, o alan ile sınandığınız bir hayat akışı çıkar karşınıza. Tesadüf mü peki? Asla değil… O yüzden özellikle etrafınızda duyduğunuz ve kalıplaşmış inanç ifadelerini yerinde kullandığınızdan emin olmadığınızda kullanmayın lütfen. Mesela hepimizin çok sık kullandığı bir cümle  – Hayırlısı ne ise o olsun!  ne durum olursa olsun inanılmaz derecede hayatımızın her karesine aldığımız bu cümlenin size hayatı zorlaştırdığını, daha fenası; en sıradan şeyin bile sizde artık olağanüstü bir hal yaşattığını bilseydiniz bir daha kullanmazdınız. Bir şeylerin olmasını dilerken ve olacağı da var ise – Sıkıntı çekerek elde etmeye hazırım! demenin Türkçe karşılığıdır bu aslında.

Bizlerin çok anlamadığı daha doğrusu anlamlandıramadığı bir şey de şu: Bebeklerin yanında tartışmayın, onlar hisseder. Küfürlü konuşmayın sonrasında onlar bunu içselleştirir. Peki büyürken ne değişiyor? Yaş aldıkça bu kavramların ve olayların etkisinde kalmadığımızı, hayatımızı da şekillendirmediğini mi sanıyorsunuz? Tabi ki değil. Yaş alıp almama ile kıyas edilemeyecek kadar mevzu ciddi aslında.

Tartışılan, küfürlü konuşulan bir ortamda kalmamaya özen gösterin. Hücreleriniz bunları kayıt altına alıyor. Gün içinde kullandığınız sıradan olumsuz söylemler de yine aynı etkide bırakıyor bizleri. Peki doğru ve olması gereken en etkili kelimeler nelerdir? Mesela bir şeyin olmasını dilerken en çok söylediğimiz kelime  “İstiyorum”. Bu kelimenin size katkısı yoktur. Bu kelime yerine şunları kullanmanız tavsiye edilir: “Seçiyorum – Diliyorum – Niyet Ediyorum”.

2022 yılına şanslı bir adım atmak için size bir ritüel sunuyorum:

Beyaz bir karton alın ve bu kartonun bir yüzüne 2022 senesi içerisinde hayatınızda nelerin olmasını diliyorsanız maddeler halinde bunları yazın. Yazdığınız her maddenin sonuna da lütfen yukarıda bahsettiğim kelimeleri yazın.

Örneğin; Ankara ‘da Bahçeli – 2 katlı – 200 m lik bir evim olmasını Seçiyorum.
Burada detay çok önemli aslında. Siz bu dileği dilerken evin içindeki her oda -wc -banyo -bahçeyi de imgelemeniz gerekiyor.

Kartonun diğer arka kısmına ise bu dilediğiniz her maddeyi anlamlandıracak şekiller çizmeniz gerekiyor. Önemli olan çok iyi bir şekil çizmek değil, sizin bu sıraladığınız maddeleri kendi hayal dünyanızda anlamlandırıp içselleştirmenizdir. O yüzden pek de resimden anlamak gerekmiyor.

Kartonu en ufak boyuta getirecek şekilde katlayın ve kalbinizin üzerine sol elinizle koyun ve şunu söyleyin: “Bu dileklerimin hepsinin 2022 senesinde gerçekleşmesine Niyet ettim. Oldu Oldu Oldu.”

Sonrasında bir Gül dalının dibini kazıp bu kartonu koyun ve üzerine toprağı serpin.

Unutmayın, gün içinde kullandığınız her söz, sizin hayatınıza şekil verir. Paranız yoksa da -Var – deyin, Sağlığınız iyi değilse de -Sağlıklıyım – deyin. Siz bunları olumlu cümlelerle yineledikçe çoğalacaktır. Beyin mekanizması da böyle çalışır. Beynimiz bir bilgisayar, siz komut verdikçe doğru veya yanlış demeden size çıktıyı sunar.

2022 senesinin herkese mutlu ,sağlıklı, huzur ve barış içinde bir hayat sunmasına  Niyet Ettim.

Şanslı Seneler…

Başak Karlı Yılmaz

Uyarı: Yazarlarımızın yazmış olduğu yazılar kendi uzmanlık alanı ve bilgi birikimlerinin eseridir. Yazıların yaratacağı tüm ekti ve sorumluluk yazarın kendisine aittir. mayatta.com sorumluluk kabul etmemektedir.