KİTABINI, GAZETENİ AL, AND KAFE ‘YE GEL

And Kafe : Kendinizi hem evinizde hissetmek, hem de geçmişe konuk olmuş bir misafir edasıyla ağırlanmak istiyorsanız, tarihi Ankara Kalesi’nde; muhteşem Ankara manzarasının hâkim olduğu And Kafe’nin terasında oturabilir ve içkinizi yudumlayabilirsiniz. And Kafe, Ankara’da keyif için tercih edilebilecek güzel mekânlardan. Kale içindeki üç katlı, iç avlulu ve muhteşem manzaralı kafenin modern ve özenli dekorasyonu, sakin atmosferi And Kafe’yi sohbet için iyi bir seçenek haline getiriyor. 

Kaleiçi’ndeki sur duvarlarına yaslanmış, tarihi Ankara Kalesi’nde yer alan And Kafe; mimarisi, içinde uygulanan dekorasyondaki titizlik, kullanılan malzemeler ve bulunduğu konum ile tam anlamıyla geçmişten bugüne uzanan nostaljik bir atmosfer çiziyor. And Kafe’nin avlusundan içeri girdiğinizde, sizi dönemsel olarak değişen sanat galerisi karşılıyor. Sanatla ilgiliyseniz ve özgün bir mekânda özel tatlar eşliğinde keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız, servisten yemeklere, tatlılara ve dekorasyona kadar her şeyin özenle ele alındığı And Kafe tam size göre.

Güne başlarken…

Mönüde, güne başlarken bir kahvaltıda olmasını isteyeceğiniz hemen her şey yer alıyor. İsterseniz omlet, sigara böreği, elma dilim patates, Çin böreği gibi atıştırmalıkların yanında ıspanaklı, mantarlı tavuklu krep, Ankara simidi ve bazlama çeşitlerini alabiliyorsunuz. Mekânda makarna ve salata çeşitlerinden her damak tadına uygun olanı bulmak mümkün. Ana öğün başlığı ise iki kısma ayrılmış: Kırmızı et ve tavuk. Kırmızı etler içinde üç çeşit bonfile, kafeye her gidildiğinde tadına bakmaya doyamadığımız ızgara köfte, hünkâr beğendi; tavuklarda pazlamalı tavuk ve tavuk ızgara; et ve tavuk seçenekli sac kavurma gibi seçenekler gözümüze çarpıyor. Tatlılardan ise ayva tatlısı, brownie, mozaik pasta, limonlu ve frambuazlı tart var. Yazın And Kafe’nin terası çok keyifli oluyor. Teras, bir akşamüstü içkisi alıp yorgunluk atmak için ideal. And Kafe hayal kırıklığına uğratmayan yemekleri, sessiz ve dingin havası ile tam bir “Kitabını, gazeteni al gel” mekânı aynı zamanda. Dikkat edin, o püfür püfür esen terasta huzur içinde gazetenizi okuyup içkinizi yudumlarken işe gecikebilirsiniz.

Mönü

-Tavuk, patates ve kaşar peynirli bazlama; 9 TL.
-Ispanaklı beşamal ve mantar soslu krep; 11 TL.
-Izgara köfte patates kızartması ve salata ile; 15 TL.
-Mantarlı soğanlı kiş; 14 TL.

Mutlaka deneyin
– Ayva tatlısı; 12 TL.

İç Kale Mahallesi, No:29, Ankara Kalesi
Tel: 312 79 78