PEPERONCiNO’DA GERÇEK İTALYAN DENEYİMİ

Peperoncino – Ankara
Uğur Mumcu Caddesi’nde, İtalyan stili dekoruyla ve yazlık bahçesiyle özel tatlar arayanlar için uygun adres Peperoncino. Dekorundan, zengin menüsüne ilgi çeken Peperoncino, İtalyan yemekleri ve de özellikle gerçek İtalyan pizzası lezzetleri arayanlar için doğru bir tercih. Peperoncino’nun anlamı, kırmızı biber. Kafenin sahipleri, Musa Akkum, Mete Akşak ve Daniel. 10 yıldır Türkiye’de yaşayan Daniel, Fransa, Malezya, Avusturya gibi dünya mutfaklarında uzun süre çalışmış, mesleğine âşık bir aşçı. 22 yılı aşkın süredir yemek yapan şef, İtalyan mutfağı üzerine oluşturduğu lezzetli mönüyü bir aydır damak zevkine düşkün Ankaralılara sunuyor.

Dergi eşliğinde yemek
Mekânda, şefinden mutfağına, hatta mönüye varıncaya kadar gerçek bir İtalya deneyimi yaşıyorsunuz. Kapı önünde bahçesi olan mekâna girdiğinizde ilk dikkat çeken dönemsel olarak değişen sanat galerisi. Buradaki atmosfer tam anlamıyla bir atölye havasında. Ayrıca çok beğendiğiniz tabloyu alma imkânınız da var. Sanatla ilgiliyseniz ve özgün bir mekânda özel tatlar eşliğinde keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız, Peperoncino tüm bunların bileşiminden oluşuyor.

Antalya’dan canlı gelen yengeçler
Mönü tamamen İtalyan mutfağından oluşuyor. İtalyan şefin yönetimindeki mutfakta deniz ürünlerinden el yapımı makarnalara son derece zengin bir mönü bulunuyor. Masaya gelen tüm ekmekler ve makarnalar ev yapımı. Antalya’dan canlı olarak gelen ve şef tarafından bizzat hazırlanan yengeç salatası mutlaka denenmeli. Mönüde yer alan beyaz şaraplı siyah midye çorbası yemeklerin görünüşü ve kokusu bile sabırsızlanmanıza yol açıyor!

Zengin şarap mönüsü

Beyaz şaraplı siyah midye çorbası, adaçayı sosu ile servis edilen üç renkli levrekli ravioli, ev yapımı rigatoni ördek bolonez sosu ile fırınlanmış ördek şefin tavsiyesi. Akşamüstü içkisi, akşam yemekleri, eğlence öncesi atıştırmalıklar için de tercih edilebileceğiniz mekânda iş çıkışı biraz kafa dağıtmak isteyenler için de 85 çeşit şaraptan oluşan zengin bir şarap kavı bulunmakta. Restoranda cuma ve cumartesi geceleri jazz, blues eşliğinde içkinizi yudumlayarak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz

Mönüden
– Salata, pizza yada makarna, tatlı ve bir kadeh şaraptan oluşan fix mönü: 25 TL
– Zeytinyağında marine edilmiş yengeç salatası: 14 TL
– Beyaz şaraplı siyah midye çorbası: 14 TL
– Adaçayı sos ile hazırlanan ev yapımı levrekli ravioli: 16 TL
– Domuz pirzola: 32 TL
– Pizzalar: 14 -24 TL
– Makarnalar: 16–24 TL
– Krem brule (yeşil elma, limon ve naneli ): 7 TL
– Tramisu: 12 TL

Uğur Mumcu Cad. 64/B G.O.P.
447 10 62
www.peperoncino.com.tr
www.facebook.com/PeperoncinoAnkara
www.twitter.com/PeperoncinoAnk