MATEMATiK KÖYÜ’NE PiYANOLU TANITIM

aziz nesin vakfi yoneticisi suleyman cihangiroglu-tukal-mayatta

Süleyman Cihangiroğlu

Aziz Nesin Vakfı Yöneticisi Süleyman Cihangiroğlu Tüm Kadın Lobisi Derneği (TÜKAL) tarafından düzenlenen etkinlikte konuştu. Matematik Köyü’nün tanıtımı amacıyla düzenlenen etkinlikte Piyanist Korkmaz Can Sağlam resital verdi.

Eğitim üzerine bilgiler veren Süleyman Cihangiroğlu, gençlerin eğitiminin sağlam temellere dayandırılması gerektiğinin önemini vurguladı. Cihangiroğlu’nun konuşmasının ardından Matematik Köyü’nü tanıtan bir video katılımcılara izletildi.

Aile içi şiddet ve cinsel istismar, kadın ve çocuk hakları ile kadının seçme ve seçilme hakkı gibi toplumda sorun teşkil eden konularda, toplumu bilinçlendirmek amacıyla faaliyetler yürüten TÜKAL’in başkanı Füsun Şener’de kısa bir konuşma yaptı. Şener konuşmasında, “gençlerin önünü açmamız gerekiyor. Yaptıklarımızla onları gülümsetebiliyorsak doğru yoldayız” ifadelerini kullandı.

Genç Korkmaz’dan Piyano Resitali

Etkinlikte 18 yaşındaki genç müzisyen Korkmaz Can Sağlam piyano resitali verdi. İlk resitalini 11 yaşında veren ve dünyaca ünlü sanatçılardan eğitim alan genç piyanistin resitali izleyenler tarafından beğeniyle alkışlandı.