SERHAT KILIÇ’IN “SAHNE”Sİ BAŞKENTTE AÇILDI

Serhat Kılıç, Sahne Ankara, Panora Avm Açılış

Sinan Aygün, Serhat Kılıç,

Ünlü tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu Serhat Kılıç , Sahne Ankara ismini verdiği tiyatrosunu Behiç Ak’ın ödüllü oyunu “Tek Kişilik Şehir” temsili ile açtı.

Açılışa Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, tiyatrocu Serhat Nalbantoğlu, usta sanatçı Rüştü Asyalı ve ünlü oyuncular Emre Karayel ile Kürşat Alnıaçık katılım gösterdi.

Tiyatro dünyasının ve ekranların başarılı isimlerinin de katıldığı açılışta oyun öncesi Serhat Kılıç tüm davetlilere teşekkürlerini sundu. “Burası Türkiye ve aydınlık her zaman olduğu gibi Ankara’dan doğacak” diyen Serhat Kılıç, Sahne Ankara’nın geçirdiği süreçleri de esprili bir dille davetliler ile paylaştı. Kılıç şunları söyledi: “Ne tiyatro işletmeden ne de bilet satmaktan anlarım. Ben sadece oynamaktan ve sahnede olmaktan anlarım. O yüzden Serhat Nalbantoğlu hocama gittim” dedi.

“Sanatsız kalan toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir”

Sahne Ankara’nın kuruluş fikrinden, yapımına kadar her aşaması ile ilgilenen Panora AVM yatırımcı ortağı Sinan Aygün’e sahnede çiçek takdim eden Kılıç, pazarlık yapmayı da ihmal etmedi. Atatürk’ün” Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarları kopmuş demektir” sözünü paylaşan Aygün ise, Sahne Ankara gibi bir platforma ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“Devlet Tiyatroları’nın kapatılması söz konusu bile olamaz”

Teşekkür konuşması sırasında Devlet Tiyatroları’nın durumuna da değinen Serhat Kılıç “Devlet Tiyatroları’nın kapatılması söz konusu bile olamaz. Tiyatro olmadan biz asla olamayız. Sanmayın ki özel tiyatrolar olarak Devlet Tiyatroları’na rakip olacağız. Aksine varoluş amacımız onları desteklemektir” dedi. Bütün mal varlığını “Baba Sahne” adını verdiği tiyatro salonuna yatıran Şevket Çoruh’a da selamlarını ileten Serhat Kılıç, tiyatronun önemine vurgu yaptı. “Alkışlarınızı almak için mücadele edeceğiz” diyen Serhat Nalbantoğlu ise “Sanat empati yapmayı öğretir. Bu yüzden sizlere sanatı en güzel şekilde sunmak için çaba göstereceğiz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından “Tek Kişilik Şehir” ile seyirci karşısına çıkan Serhat Kılıç, Benian Dönmez ve Gerçek Alnıaçık, adeta komedi rüzgarı yaşattı. Teknolojinin insanları yalnızlaştırmasını anlatan oyun seyirciden tam not aldı.

29 Nisan’da Festival Sona Erecek

Serhat Kılıç Sahne Ankara ile 8 oyunluk Tiyatro Festivali’ne ev sahipliği yapan Panora AVM, adeta sanat rüzgârı estiriyor. Perdelerini Tek Kişilik Şehir ile açan Serhat Kılıç Sahne Ankara, başrolünü Genco Erkal’ın oynadığı “Bir Deli’nin Hatıra Defteri” gibi kapalı gişe oynayan birbirinden iddialı oyunlar ile devam edecek. Festival; başrollerini, Serhat Nalbantoğlu, Nurşim Demir, Özlem Ersönmez, Bilal Gürdere, İrfan Kılınç gibi isimlerin paylaştığı “Terör” oyunu ile 29 Nisan’da kapanacak. Tüm etkinlik biletleri, Sahne Ankara gişesi, Biletix online satış veya Biletix satış noktalarından temin edilebilecek.