RIFKI RESTORAN ‘DA MANGAL KEYFİ

Rıfkı Restoran

Balgat Türkocağı Caddesi’nde hizmet veren Rıfkı Restoran, mangal keyfini restoranda yaşamayı tercih edenlerin vazgeçilmez adresi. 2 yıldır et-balık- mangal konsepti ile hizmeti veren Rıfkı, iki ortak tarafından kuruldu ve işletiliyor. Ortaklardan Gürbüz Bekiş turizm ve otelcilik sektöründe uzun yıllar çalışmış ve yıllarının birikimini Rıfkı Restoran’da Ankaralılar ile buluşturmuş. Mangal keyfini restoranda yaşamak isteyenler için seçeneğin çok olduğu mekanda tercihlerinizi mönüden yana kullanabilirsiniz. Bu konuda kendinizi yetkin hissediyorsanız kende mönünüzü kendiniz de belirleyebilirsiniz.

Her zaman sıcak

Restoranda yer alan et ve balık tezgahlarından arzu ettiğiniz ürünleri, arzu ettiğiniz kadar, seçerek yemek zevkinize uygun halde servis almanız yemeğe ayrı bir tad katan önemli unsurlardan biri. Balık tezgahından seçtiğiniz balığı buğulama, ızgara, fırın ve benzeri şekillerde hazırlatarak alabileceğiniz mekanda buğulama balığınız alttan ısıtmalı özel servis tabaklarında servis ediliyor.

Mezenizi siz seçin

Rıfkı Restoran ’da bulunan mangallı masalarda et tezgahından seçtiğiniz etinizi arzu ettiğiniz kıvamda pişirerek mangalda yemek yemenin keyfini şık ve zahmetsiz çıkarabilirsiniz. Açık mutfağın yanında yer alan meze büfesinden mezelerinizi seçip içkinizi yudumlarken mekanda bulunan plazmalarda futbol karşılaşmalarını seyredip keyifli saatler geçirebilirsiniz. Kuzu pirzola, kuzu külbastı, bol yağlı kaburga, dana külbastı, kasap köfte, tavuk kanat gibi seçeneklerin mönüde yer aldığı mekan sade ve şık dekarasyonu ile görülmeye değer.

Beyazla yeşilin uyumu

Beyazın zarif dokunuşunun doğanın yeşili ile birleştiği mekanda 280 kişi ağırlanabiliyor. 21 mangallı masası bulunan Rıfkı Restoran’da salon ve yan bahçe de beyaz masa ve sandalyeler çam ağaçlarıyla çevrilmiş. Mekan içinde asılı bulunan pembe çiçekler sizi Ankara’dan alıp Kaş, Foça ve Alaçatı’ya götürüyor. Mangalda pişen kasap köfteler, kuzu pirzolaları, rakı kokuları bu dekarasyon ile mekanda adeta yazı yaşatıyor. Canlı müziğin atlanmadığı mekanda çocuklu aileler için de kışın kullanılan ve 9 masadan oluşan bölüm çocuk oyun alanına dönüştürülmüş. Tatlı seçeneği olarak sütlü nuriyenin sunulduğu mekanda içki mönüsü rakı ağırlıklı.

Mönüden
– Güveçe kaşarlı kelle: 15 TL
– Somon ızgara: 17.50 TL
– Karadeniz levreği: 17 TL
– Kasap köfte: 11.50 TL
– Kaburga: 14 TL
– Dana külbastı: 18.50 TL
– Kuzu pirzola: 18.50 TL
– Kasap köfte (kg): 45 TL

Türkocağı Caddesi No:76/10
Balgat Tel: 285 49 49
www.rifkimangal.com