YILDIRIM MAYRUK VE BARBAROS ŞANSAL ÇOCUKLAR İÇİN PODYUMDA

yildirim mayruk defile-14.01.2020-Barbaros sansal-ozden Toker-Yildirim Mayruk-Ayla Hatirli

Barbaros Şansal, Özden Toker, Yıldırım Mayruk, Ayla Hatırlı

Türk kadının dünü, bugünü, yarını podyumda

İnönü Vakfı ve Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı (ANAÇEV), burslu öğrenciler yararına defile düzenledi.

Ünlü modacılar Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal’ın tasarımlarının sergilendiği defile Swissotel Ankara’de gerçekleşti. ANAÇEV Başkanı Ayla Hatırlı, geceden elde edilen gelirle ilk olarak vakfın 400 burslu öğrencisinin bot ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi. 

Gecenin ev sahipliğini İnönü Vakfı Başkanı Özden Toker ve ANAÇEV Başkanı Ayla Hatırlı üstlendi. Geceye Ankara cemiyet hayatının yardımsever isimleri katıldı. Toker ve Hatırlı, Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Defilede, mantodan cekete, döpiyesten abiyeye 64 kıyafet moda meraklılarının beğenisine sunuldu. Duayen modacı Mayruk, koleksiyonla ilgili olarak “Biz Türk kadınının dün, bugün ve kısmet olursa yarın da ne giyeceğini göstermeye çalışıyoruz” dedi. 

400 Öğrenciye Bot Alınacak

Gecede konuşan ANAÇEV Başkanı Ayla Hatırlı, 400 öğrenciye burs imkanı sağladıklarını belirtti. Bursiyerleri arasında ilköğretim, lise ve üniversite öğrencileri bulunduğunu ifade eden Hatırlı, şunları söyledi: “Ankara halkı öğrencileri çok benimsedi. Herkesin bir öğrencisi var ve burs imkanı sağlıyorlar. Ayrıca Amerika’da Silikon Vadisi’nde çalışan bir grup Türk var, onlar da ilkokul öğrencilerine burs veriyor. Amacımız, çağdaş ve laik Türk gençliğinin yetişmesine katkı sağlamak.” Hatırlı, defileden elde edilen gelirle ilk olarak 400 bursiyerlerine bot almak istediklerini dile getirdi. 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9