UNICEF 70. YILINDA ÇOCUKLAR İÇİN BALO

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin 70. Kuruluş yıldönümü Ankara’da düzenlenen baloda kutlandı.

Philippe Duamelle, Nilüfer, Tezer Kutluk


UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin 70. Kuruluş yıldönümü Ankara’da düzenlenen baloda kutlandı. 70. Yıl sebebiyle düzenlenen gala yemeğine Ayşe Kulin, Nilüfer ve Kerem Bürsin’in yanı sıra iş dünyasının önde gelen isimleri ve büyükelçiler katıldı. 

UNICEF’in gelenekselleşen gala yemeği, UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tezer Kutluk ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle’in ev sahipliğinde Ankara HiltonSA’da gerçekleşti. UNICEF’in 70’inci kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen geceye, İyi Niyet Elçisi, Yazar Ayşe Kulin, UNICEF Türkiye’nin ilk İyi Niyet Elçisi Nilüfer, UNICEF ailesine yeni katılan oyuncu Kerem Bürsin, büyükelçiler, yabancı misyon şefleri ve çok sayıda davetli katıldı. Katılımcılar arasında ABD’nin Ankar Büyükelçisi John R. Bass ve Eşi Holly Holzer, Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve Eşi Margareth Moore, İşadamı Erol Üçer ve Eşi Mine Hanım, Hatay-Şermin Savaşçı ve İşadamı Atila Dindar yer aldı. 

Ayşe Kulin ve Kerem Bürsin yönetimiyle gerçekleşen müzayedenin ardından Nilüfer konser verdi.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin 70. Kuruluş yıldönümü Ankara’da düzenlenen baloda kutlandı.

“çabamız her çocuğun eşit şartlara sahip olması.”

Gecenin açılış konuşmasını UNICEF Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kutluk yaptı. Kutluk, UNICEF’in Türkiye’de 1951 yılında çalışmalara başlamasının ardından UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin Prof. Dr. İhsan Doğramacı öncülüğünde kurulduğunu hatırlattı. Komitenin 1956 yılından bu yana Türk ve dünya çocuklarına fayda sağlamak için çalıştığını belirten Kutluk ayrıca: “Savaş ve terörün gölgesinde zorlu bir dönemden geçiyoruz. Bu sıkıntılı dönemde tabii ki çocuklar için bir olmak çok daha önemli. Çünkü biz geleceğimiz olan çocuklar için çalışıyoruz. UNICEF olarak çabamız her çocuğun eşit şartlara sahip olması. Dünyada o kadar çok çocuk temel haklarından mahrum ki sizi bir an düşünmeye davet ediyorum. Her çocuk için dileğiniz ne olurdu acaba; sağlık, mutluluk, eğitim, oyun, umut? Benim her çocuk için dileğim çocukların sağlıklı olması ve hakkaniyetle yaşaması. Bu gece bize katıldığınız ve destek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

FOTOLAR FACEBOOK GALERİMİZDE

unicef 70 yil balosu-ayse kulin-kerem bursin

Ayşe Kulin, Kerem Bürsin

“Türkiye çok eşsiz bir ülke”

UNICEF Türkiye Temsilcisi Duamelle ise UNICEF’in tüm dünyada sadece Türkiye’de hem ülke ofisi hem de milli komitesi olduğuna dikkat çekerek, “Bu anlamda Türkiye çok eşsiz bir ülke. Bu durum bize güçlü yanlarımızı birleştirme ve birbirimizi tamamlayabilme fırsatı sunuyor. UNICEF, Türk çocuklar için Türkiye’de bulunuyor. Fakat aynı zamanda bu ülkede yaşayan diğer milliyetlere dahil olan çocukların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de çalışıyoruz. Türkiye günümüz itibarıyla dünyada en yüksek sayıda mülteciye ev sahipliği yapan ülke konumunda” ifadelerini kullandı.

UNICEF’in Türkiye programları yararına gerçekleştirilen bağış müzayedesini UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Ayşe Kulin ileUNICEF ailesine yeni katılan Kerem Bürsin yönetti. Müzayedede ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in bir fotoğrafı ve Devrim Erbil, Yusuf Taktak, Tomur Atagök, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Hanefi Yeter, Gencay Kasapcı, Elizabeth Ayten Berent, ve genç sanatçılardan Pemra Aksoy gibi değerli sanatçıların UNICEF’e bağışladığı yapıtların yanı sıra UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Müjdat Gezen’in yağlıboya bir tablosu ile Ayşe Kulin’in yazdığı ve Müjdat Gezen’in çizdiği “Sit Nenenin Masalları” kitabı satışa sunuldu. Gecenin sunumunu ise Fulya Akbuga yaptı.

FOTOLAR FACEBOOK GALERİMİZDE