TED CUMHURiYET BALOSU DÜZENLEDİ

ted cumhuriyet balosu 2019- mayatta

Türk Eğitim Derneği (TED), Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yılı dolayısıyla geleneksel Cumhuriyet Balosu düzenledi.

Yeni Türkü’nün sahne aldığı ve geliri TED Kolejlerinde okuyan burslu öğrenciler yararına kullanılacak olan Cumhuriyet Balosu’nda; TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ev sahipliği yaptı. Geceye Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haluk Özen, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erkan İbiş, ünlü şarkıcı Sıla ve sevgilisi Hazer Amani’nin yanı sıra çok sayıda kolejli yer aldı.

ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEKLER

Selçuk Pehlivanoğlu, yaptığı konuşmada, derneklerinin 1928 yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla  kurulduğunu hatırlattı. TED burslusu öğrencilerin başarılarını kanıtlaması dolayısıyla büyük gurur duyduğunu belirten Pehlivanoğlu, “Türk Eğitim Derneğinin el uzattığı nitelikli burs alan 3 bin öğrencimiz, derneğin gayretleri ve yardımseverlerin desteğiyle 10 bin öğrenciye çıkacak. Onlar, bu ülkenin kaderini değiştirecekler” dedi.

Pehlivanoğlu, 40 okul ve bir üniversitede faaliyetlerin sürdüğünü ve maddi imkansızlıklara rağmen başarısını sergileyemeyen öğrencilere el uzatılmaya devam edildiğini vurgulayarak, “Biz, bu çocukları ülkenin neresinde doğdular diye ayırmıyoruz. Biz, onların ailelerinin siyasi görüşlerine, kültürel yapılarına bakmıyoruz. Tek bir isteğimiz var, bayrağınızı, insanınızı, Cumhuriyeti sevin ve demokrasiye inanın” diye konuştu.

ted cumhuriyet balosu 2019- yeni turku-mayattaSILA VE YENİ TÜRKÜ DÜETİ

2019 yılında TED’in Türkiye genelinde düzenlediği bursluluk sınavında birinci olan Yozgat’ın Yerköy ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki Merve Meryem Güneş’in kısa filminin gösterildiği gecede, sevilen müzik grubu Yeni Türkü sahne aldı. Grup, şarkılarıyla Kolejlilere müzik dolu bir gece yaşattı. Gecenin ilerleyen saatlerine doğru grubun solisti Derya Köroğlu, sahneye Sıla’yı davet etti. İkili, ‘Olmasa Mektubun’ isimli şarkıcı seslendirdi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8