iTALYA SiLAHLI KUVVETLER GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

italya silahli kuvvetler gunu 2019-Attilio-Gattia

Attilio Gattia

İtalya Silahlı Kuvvetler Günü Ankara’da resepsiyonla kutlandı.

İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde kutlanan resepsiyonda Askeri Ateşe Kurmay Albay Attilio Gattia ev sahipliği yaptı.

İtalya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyona, diplomatik misyon şefleri, askeri ateşeler ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

Milli Marşların okunmasıyla başlayan resepsiyonda konuşan Büyükelçi Gaiani, Türkiye ile İtalya’nın NATO’nun iki ana müttefiki olduğunu belirterek, iki ülkenin bu anlamda aynı hedefleri paylaştığına dikkati çekti. Karşı karşıya oldukları zorlukların da Türkiye ile aynı olduğunu vurgulayan Gaiani, “Libya’dan Suriye’ye etrafımızı çevreleyen en zorlu krizlerin çoğunda Türkiye son derece önemli bir rol oynamaktadır.” ifadesini kullandı. Resepsiyon canlı müzik ve ikram eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

İTALYANLARIN 4. KURTULUŞ GÜNÜ

Birinci Dünya Savaşı’nın bittiği 1918 yılının 4 Kasım’ında kutlanmaya başlanan İtalya Ulusal Birlik ve Silahlı Kuvvetler Günü, İtalya’da büyükelçiliklerinde düzenlenen resepsiyonla kutlanıyor. Villa Giusti Antlaşmasının imzalanmasıyla Birinci Dünya Savaşı’nın resmen sona erdiği 4 Kasım 1918 tarihi aynı zamanda İtalya’nın dördüncü kurtuluş savaşı olarak da görülüyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6