SAĞLıKLı iLiŞKi NASıL KURULUR?

kadin erkek iliskisi mahir efe falay (1)

Sağlıklı ilişki yürütmek günümüzde daha da zorlaşıyor. Çiftler birbirleriyle empati kurmak yerine çabucak uzaklaşarak sorunları unutmaya çalışmayı tercih ediyor. Psikolog Mahir Efe Falay kadın-erkek arasında sağlıklı  ilişki nin nasıl kurulması gerektiğini anlattı. kadın-erkek arasında sağlıklı ilişki leri hakkında soruları psikolog Mahir Efe Falay’a sorduk.

Kadın-erkek arasında Sağlıklı ilişki nin temelinde iletişim olması gerektiğini ifade eden Psikolog Mahir Efe Falay, iletişim problemlerinin genel olarak kendini doğru anlatamamak ya da karşıdakini dinlememekten kaynaklandığını belirtiyor.

Sağlıklı ilişki nin açık ve kesintisiz bir iletişim üzerine kurulabileceğini belirten Mahir Efe Falay “İletişim, karşı tarafı gerçekten dinleyerek ve kendinizin ne demek istediğini net bir şekilde anlatarak kurulmaya başlar. Bir nevi bina yapmak gibi… Temelden başlarız, kazarız, sonra kat kat yükselir. Yükseldikçe temel güçlenir. İlişkiler de bu şekilde kurulur” diyor.

İlişkilerin başlangıç ve ilerleme sürecinde en sık rastlanan sorunun iletişim problemi olduğunu ifade eden Doktorburada.com uzmanlarından Mahir Efe Falay, “Bir şey demek isterken aslında başka bir şey söylemek, karşınızdakinin zihnini okuduğunuzu farz ederek davranmak ya da karşınızdakinin dediğini farklı algılayarak harekete geçmek sorun yaratıyor. Karşınızdakinin bir bakışından, bir hareketinden, bir şey sormasından ya da sormamasından kaynaklı olarak bir kanıya varmak sağlıklı bir iletişimi engelliyor” şeklinde konuşuyor.

Sayfalar: 1 2 3 4