SANATLA BÜYÜYEN ÇOCUKLARA DOKUNDU

Lazzoni Mobilya Akyurt Kozayağı ilköğretim okulu - 23.05.2018Lazzoni Mobilya son zamanların en anlamlı projelerinden birine imza attı.

Bugüne kadar çocukların sanat ve bilimle buluşması konusunda projeler hayata geçiren Lazzoni Mobilya bu seferde Ankara’nın Akyurt ilçesinde bulunan ve taşımalı eğitim sistemi ile hizmet veren Kozayağı ilk ve ortaokuluna dokundu.

Kurulduğu günden bu yana özellikle çocuklara yönelik yürüttükleri sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Lazzoni Mobilya geçtiğimiz Mayıs ayında yepyeni bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi.  “Sanatla Büyüyoruz” adını verdikleri projede amaç, Kozayağı okulunda eğitim gören çocukları sanatla buluşturmak, okulun sadece defter, kitap ve silgiden ibaret olmadığını, okulun aynı zamanda fırça, boya, kağıt ve renklerle de var olabileceğini çocuklara göstermek. Projenin en dikkat çekici yanı ise, projenin çocuklardan çocuklara bir armağan olması. İlkokul 4. sınıf öğrencileri Ada Kababulut ve Mehmet Babacan isimli iki arkadaşın ev ödevi olarak başlayan proje Lazzoni Mobilya, D’Atelıer Sanat Okulu ve Mazzam Magazine’nin ortaklığıyla büyüyerek sosyal sorumluluk projesine dönüştü. Lazzoni Mobilya Panora Avm mağazasında düzenlenen organizasyona başkent cemiyet hayatının seçkin isimleri katıldı. Kozayağı okulunda sanat atölyesi oluşturulması için düzenlenen etkinlikte davetliler pastel boya, fırça, resim kağıdı, palet gibi çokça malzeme getirerek oluşturulacak olan sanat atölyesine katkıda bulundu. Ayrıca çocukların yaptığı, papier mache adı verilen eserlerin sergilendiği organizasyonda, eserlerin satışından elde edilen gelirle de atölyenin ihtiyaçları karşılandı. Çok sayıda davetlinin katıldığı organizasyon renkli görüntülere sahne oldu.

Sayfalar: 1 2 3