KRALiÇE II. ELiZABETH’iN DOĞUM GÜNÜ KUTLANDI

kralice elizabeth dogum gunu-richard moore, akif cagatay kilic, maggie mooreİngiltere  Kraliçesi II. Elizabeth ‘in 90. doğum günü İngiltere Büyükelçiliği’ndeki resepsiyonla kutlandı. Büyükelçi Richard Moore ve eşi Maggie Moore’un ev sahipliğinde gerçekleşen resepsiyona Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, MHP Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass, eski bakanlardan Hikmet Çetin ile çok sayıda büyükelçi ve davetliler katıldı. Resepsiyonun başlangıcında, William Shakespeare’in 400 yıl önce yazdığı ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ eserinden iki sahne canlandırıldı.

Resepsiyonun açılış konuşmasını İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore yaptı. Moore: “1583 yılında Türkiye’ye gelen ilk İngiliz büyükelçisi William Harborne ile  başlayan diplomatik ilişkilerin güçlenerek devam ettiğini söyledi. Büyükelçi konuşmasında Türkiye-İngiltere arasında geçtiğimiz günlerde yapılan futbol maçında İngiltere’nin galip geldiğini ve EURO 2016’da da aynı sonucu almak istediklerini de belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da Büyükelçi Moore gibi konuşmasını Türkçe ve İngilizce olarak yaptı. Bakan Kılıç, İngiltere’nin en yakın ilişkilere sahip olduğumuz ülkelerden birisi olduğunu ifade etti. EURO 2016’daki karşılaşmada Türk Milli Takımı’nın İngiltere’ye yeneceğini belirten Bakan Kılıç, Kraliçe II. Elizabeth’in doğum gününü kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından, aralarında İngiltere Büyükelçisi Richard Moore’nin eşi Maggie Moore’nin de bulunduğu koro Türk ve İngiliz Milli marşlarını seslendirdi. Resepsiyona katılan konuklara İngiltere’ye özgü yiyecek ve içecekler ikram edildi. İngiltere bayrağındaki beyaz, kırmızı ve lacivert renklerden yapılan Kraliçe’nin doğum günü pastası da katılan konuklara sunuldu.

mayatta.com facebook sayfamızı takip ediniz.

Daha fazla fotoğraf facebook sayfamızda. 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8