3 TÜRKE iTALYA DEVLET NİŞANI

italya milli gunu 2016-Luigi Mattiolo, huseyir ertug korkmaz, serra yilmaz, cagatay gokmen

italya Cumhuriyet Günü sebebiyle italya ’nın Ankara Büyükelçiliği’nde resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda, Oyuncu Serra Yılmaz, Müzisyen Hüseyin Ertuğ Korkmaz ve Sunucu Çağatay Gökmen’e İtalya Devlet Nişanı verildi.

italya Cumhuriyet Günü resepsiyonunda, İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo ev sahipliği yaptı. Ev sahibi büyükelçi ve İtalyan ateşeler, resepsiyona davetli olan çok sayıda konuğu girişte karşıladı. Katılımcılar arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek, büyükelçiler, diplomatlar ve askeri ateşeler de yer aldı.

Büyükelçi Luigi Mattiolo resepsiyonda, İtalya Cumhurbaşkanı adına üç adet devlet nişanını sahiplerine taktim etti. Şef Hüseyin Ertuğ Korkmaz ve Sunucu Çağatay Gökmen’e ‘Cavaliere’ ünvanlı nişan taktim edilirken, Oyuncu Serra Yılmaz’a ‘Commendatore’ ünvanlı nişanı verildi. Taktim töreninin ardından konuklar İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerinin tadına baktı. Pizza ve Spagetti çeşitlerinin yanı sıra tatlılar ve içecekler de konuklara ikram edildi.

Sayfalar: 1 2 3 4 5