KOLYOZ ‘DA BALIK KEYFİ

Kolyoz Restoran’a her mahsül kendi denizinden geliyor. Son yıllarda art arda açılan mekanlarıyla şehrin önemli bir buluşma noktası olan Filistin Caddesi, haliyle pek çok yemek ve içecek markasına ev sahipliği yapıyor. İster bir fincan kahve eşliğinde tatlınızın tadına varın ister şık bir balık sofrasında kadehinizi kaldırın… Günün her saati ayrı bir renge bürünen Filistin caddesi şimdilerde yeni bir mekana daha adres oldu. Kolyoz, semtin ortasında ama kalabalıktan uzak konumuyla balıkseverlere sakin bir ortam sunuyor.

Ahşap dekorasyon

Filistin Caddesi üzerindeki mekan, logosundan dekorasyonunda kullanıldığı renk ve malzemeye kadar sade ve şık bir atmosfer sunuyor. Dekorasyonun ana malzemesi olan ahşabın sıcaklığını mekanın her noktasında hissetmek mümkün. Kolyoz, bahçe ve içerde iki kattan oluşuyor. Tüm cepheleri vinka ile süslenmiş. Mönüsünde ise birbirinden lezzetli deniz mahsulleri var. Kabak çiçeği dolması, milföy hamurunda levrek dolması karpaçco, Çerkez balığı, karides söğüş, midye dolması, kalamar tava, ahtapot ızgara, lakerda, avakadolu karides; ot çeşitlerinden radika, kaya koruğu, zeytinyağlı patlıcanlı enginar, deniz mahsullü pazı sarması Kolyoz’un mönüsüne zenginlik katan lezzeterden birkaçı.

Her balık kendi denizinden…
Levrek, Kalkan Sinop’tan, Lüfer boğazdan, Kırmızı Barbun, böcek ve istakozlar Çanakkale’den, Dil balığı İskenderun, Karisdes, kalamar İskenderun’dan geliyor. Ana yemek olarak mevsim balıklarından tava, ızgara ya da buğulama tercih edebilirsiniz. Bu mevsimde bolca yiyebileceğiniz balıklar ise palamut istavrit kraça tekir. Biz palamut yedik. Tabii ki günlük balıkları da çok lezzetli. Tüm bu yemekleri hazırlayan ise Şef Adem Boyraz. Kolyozun iyi bir restoran olmasında işletme müdürü, Işık Yiğit’in payı büyük. Balık ve meze konusundaki engin bilgisini buraya da aktarmış; balıkla ilgili her türlü bilgi onda, aklınıza ne geliyorsa sorun derim.

Mönüden
– Milföy hamurunda levrek dolması
– Çerkez balığı
– Karidesten Adana

Filistin Caddesi Attar Sk. No: 8
Tel: 468 45 11
www.kolyozbalik.com

http://lezzetliankara.blogspot.com.tr/