ÇiÇEK LOKANTASI – 1968’DEN BU YANA EV YEMEKLERİ KLASİĞİ

Çiçek Lokantası – Ankara

1968 yılından günümüze Ulus’ta hizmet veren tarihi Çiçek Lokantası, Eskişehir Yolu Söğütözü’ndeki yeni şubesinde tüm renklerini, seslerini ve tatlarını misafirlerine sunuyor. Ankara Beypazarlı bir ailenin 1968’den bugüne taşıdığı lezzetler, hem geleneksel hem de çağdaş mutfaklardan örneklerle bezeli.

Ankara’nın özgün yemekleri

Çiçek Lokantası, keyifli ve ferah ortamıyla Ankara’nın özgün yemek kültürünü en iyi şekilde usulüne uygun olarak hazırlayıp sofranıza getiriyor. Son yıllarda art arda açılan şık restoranları, balık ağırlıklı menüleriyle misafirlerini ağırlarken şehrin en eski, en yeni mekânı Çiçek Lokantası ise Türk mutfağının zengin ve lezzetli özel yemeklerini sunuyor. Sıcak rahat ortamıyla güne güzel başlamak, zamandan keyif almak ve günün yorgunluğunu atmak isteyenlere kapılarını açan mekan, günün her saatinde yaşama ve paylaşmaya tanıklık ediyor.

Hep açık

“7 gün 24 saat” ev yemeği ile hizmet veren mekanda günlük yirmi çeşit ev yemeği bulunuyor. Çorbaların üçü her gün sabit olarak servis ediliyor. Mercimek, ezogelin ve sebze çorbalarını her gün yapan mekan dördüncü çeşitte günlük olarak yenisi ekleniyor. İşkembe çorbası kazanı ise hep kaynıyor. Yani 7 gün 24 saat mevcut. Tuzlama, şırdan, ayak paça ve damar. Ben damar çorbasını denedim. Eğer işkembe çorbasını seviyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Tarihi Çiçek Lokantası’nda tadılması gereken çok yemek var. Menü, geleneksel Türk mutfağı ve unutulan Osmanlı yemeklerinden oluşuyor. Haftada bir ya da iki kez çıkan kuzu kapama, dana biftek, tepsi ve sulu köfte, desti kebabı iştah açıcı.

Her masada çiçek
Kuzu incik ve iç pilavdan hazırlanan Ankara tava, kuru bamyadadan yapılan bamya yemeğini mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Ama mekanın olmazsa olmazının Damar çorbasından sonra Beypazarı yaprak sarması olduğunu düşünüyorum. Muhteşem. Türk mutfağının vazgeçilmezi diğer zeytinyağlılar da mönü de mevcut elbette. ‘İstedik ki çiçekten bir çiçekle ayrılın’ sloganı ile her masada bulunan ve özel olarak hazırlanan renkli saksı çiçekleri yemek sonrası müşterilere hediye edilen mekan iki kattan oluşuyor. Yüksek tavanlı ve ferah mekana ilk girişte sol da sizi açık büfe karşılıyor. Burada yemeklerinizi seçerek masanıza geçebilir ya da mönüden yararlanabilirsiniz. İki kattan oluşan 400 kişilk mekanda ayrıca 3 adet vıp salonu bulunuyor. Karnınız acıktığında fast food yerine ev yemeğini tercih ediyorsanız hem tok hem de memnun kalkabileceğiniz Çiçek Lokantası’na uğramanızı tavsiye ederim.

Mönüden
– Damar: 12.50 TL
– Şırdan: 10.50 TL
– Tuzlama: 10.50 TL
– İşkembe: 8 TL
– Beypazarı yaprak sarma: 9.50 TL
– Kuzu sebzeli kapama: 17.50 TL
– Ankara tava: 18 TL
– İrmik helvası: 5 TL
– Cevizli kaymaklı kadayıf: 6 TL
– Aşure: 6.50 TL

Çiçek Lokantası
– Söğütözü Mah. 2176 sk 5/45 Söğütözü 284 0 888
– Çankırı Cad. No: 56 /B Ulus 311 14 97
www.ciceklokantasi.com.tr