FRANSIZ BAŞKONSOLOS SARAYDA ÖRDEK ETi TANITTI

fransiz (22) defne tuysuzoglu, gilles company, ayse ozyegin, husnu ozyegin, muriel domenach

Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach , Fransız mutfağında önemli bir yer tutan ördek etini Türk lezzet severlerle buluşturdu.

Domenach’ın ev sahipliğinde Fransız Sarayı’nda düzenlenen ördek eti temalı akşam yemeğine iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı. Ördek eti ni Türk pazarına sunmak ve Türk tüketicisiyle tanıştırmak amacıyla düzenlenen bu yemeğe ünlü şefler ve gastronomi dünyasından tanınmış simaları da katıldı. Fransa’nın güney batısında sofralardan eksik olmayan ördek eti, fiyatının uygunluğu kadar, Türk damak tadına uyabilecek bir lezzet olarak kabul görüyor.

Şef Gilles Company sunumu

Özyeğin Üniversitesi Mutfak Sanatları Okulu, Le Cordon Blue Eğitmeni Şef Gilles Company tarafından hazırlanan ördek menüsü yemeğe katılan konuklara ikram edildi. Gilles: menüsünde yer alan ‘tahin pekmez soslu ördek köftesi’ni, ördek eti nin geleneksel Türk lezzetleriyle çok uyumlu olabileceğini kanıtladığını belirtti. Fransa Başkonsolosluğu, geceye katkılarından dolayı, Pro Canar’a ( ördek eti tedarikçi firma), Metro’ya ve Altavia Türkiye’ye de teşekkürlerini sundu.

Sayfalar: 1 2 3 4