CUMHURiYET’İN 100. YILINA ÖZEL GECE

cumhuriyet 100 yil resepsiyonu sheraton ankara 28102023Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Türkiye’nin dört bir yanında etkinliklerle kutlanan bu özel günde, Başkent’te de bir gece düzenlendi.

Sheraton Ankara Oteli tarafından gerçekleştirilen 100. Yıl kutlamasına siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldı. Nurol Holding Genel Müdürü Pelin Ulusoy’un ev sahipliğinde gerçekleşen 100. Yıl kutlamasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent Üniversitesi Kurucusu Mehmet Haberal, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi Joep Wijnands ve Arjantin’in Ankara Büyükelçisi Patricia Beatriz Salas gibi isimler yer aldı. Böyle özel bir gecede ev sahipliği yapmaktan onur duyduğunu söyleyen Pelin Ulusoy yaptığı konuşmada, Cumhuriyet değerlerini taşımak ve yaşatmak için durmadan çalışacaklarını da ifade etti.

Gecede sahne alan ENBE Orkestrası Atatürk’ün sevdiği şarkılarla programına başladı. Vals gösterisi ve marşlarla devam eden 100. Yıl kutlamasında, Türk Bayrakları ve Atatürk Bayrakları tüm salonda günün anlam ve önemini yansıtan ambians oluşturdu.