ANKARA HiLTONSA 35. YAŞINI KUTLADI

ankara hiltonsa 35. kurulus yildonumu daveti-haluk dincer,armin zerunyan, cemal hosgun, jean paul herzog-09102023 - mayatta

Ankara Hilton Oteli’nin 35. Yılı renkli bir davetle kutlandı. Haluk Dinçer, Armin Zarunyan, Jean Paul Herzog ve Cemal Hoşgül ev sahipliğinde gerçekleşen davete Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay’ın yanı sıra ülkemizde görevli yabancı misyon temsilcileri, iş ve sanat dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Kokteyl ile başlayan gecede,Sabancı Holding’in Finansal Hizmetler Grup Başkanı Haluk Dinçer, Ankara Hiltonsa Genel Müdürü Cemal Hoşgül, Hilton Türkiye Bölge Müdürü Armin Zarunyan ve 35 yıl önce otelin kuruluşu sırasında genel müdürü olan Jean Paul Herzog konuklarını karşıladı. Ev sahipleri otelin lobisinde bulunan kuruluş fotoğraflarını birlikte izleyerek anıları tazeledi.

Hilton Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, Ankara HiltonSA Genel Müdürü Cemal Hoşgül ve Ankara HiltonSA’nın yatırımcısı Sabancı Holding’in Finansal Hizmetler Grup Başkanı Haluk Dinçer’in konuşmaları ile başlayan özel geceye saksafon show ve dj performansı eşlik etti.

Hilton Türkiye Üst Sınıf ve Lüks Otellerden Sorumlu Ülke Müdürü Armin Zerunyan konuşmasında Hilton misafirperverliğindeki 35 yıllık Ankara yolculuğunu anlatarak; “Başkentin ilk uluslararası beş yıldızlı oteli olan Ankara HiltonSA, açıldığı günden bu yana Ankara turizminin ve konaklama sektörünün gelişiminde her zaman öncü bir role sahip olmuştur.” dedi.

Ankara HiltonSA Genel Müdürü Cemal Hoşgül’ün konuşmada “35 yıl boyunca bu otelde, sayısız düğün, toplantı, konferans ve özel etkinlik gerçekleşti. Burada, aileler buluştu, dostluklar kuruldu ve iş birlikleri başladı. Ankara HiltonSA, sadece bir konaklama yeri değil, anılarınızı ölümsüzleştirdiğiniz bir mekan haline geldi.” dedi.

Ankara HiltonSA’nın yatırımcısı Sabancı Holding’in Finansal Hizmetler Grup Başkanı Haluk Dinçer, “1988 yılında kapılarını açan ve o günden bu zamana şehrimizin, başkentimizin ilk beş yıldızlı oteli olarak hizmet veren otelimizin başarısını, misafirperverliğini ve 35 yıllık sürekliliğini kutluyoruz. Sabancı Holding olarak Ankara HiltonSA, turizm yatırımlarımızda önemli bir yer tutuyor. Ankara HiltonSA sadece başkentimiz için değil aynı zamanda Hilton ile başlattığımız değerli işbirliğinin de ilk adımıdır.’ dedi.

Konuşmaların ardından otel yöneticileri ve personelin de katılımıyla pasta kesildi. Davet yemek ve müzik eşliğinde gece yarısına kadar sürdü.