ATOMiUM ANITI ‘Nı TÜRK ÖĞRENCİLER YORUMLADI

atomium aniti sirinler belcikanin ankara buyukelciligi (3)Belçika’nın simgelerinden Atomium Anıtı ve Şirinler Kahramanlarının 60. Yılı Ankara’da bir kültür projesiyle kutlandı.

Proje Belçika’nın Ankara Büyükelçiliği ile Türk-Belçika Dostluk ve Kültür Derneği’nin ortak girişimiyle hayata geçirildi.

Belçika’nın Ankara Büyükelçiliği çalışanlarından Esra Kaya Karaaslan tarafından tasarlanan proje kapsamında, Belçika’nın resmi dilleri olan Fransızca, Flamence ve Almanca eğitim verilen okulların öğrencileri Atomium Anıtının bir benzerini Şirinler karakterlerinin bulunduğu görsellerle boyadı. Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan ve 1958 yılından beri ülkenin sembollerinden olan Atomium Anıtı’nın minyatürünün her bir küresini farklı okulların öğrencileri boyadı. Yarışma sonucu en güzel küreyi oluşturanlara ödül verildi.

CerModern’deki resepsiyonda yarışmanın kazananlarına ödül verildi. Büyük Kolej öğrencileri yarışmada birinciliği kazanırken; Tevfik Fikret ikinci; Doğa Koleji ise üçüncü oldu. Belçika’nın Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe kazananlara ödüllerini taktim etti. Resepsiyona Şirin Baba kostümüyle katılan maskot da çocuklar tarafından ilgi gördü.atomium aniti sirinler belcikanin ankara buyukelciligi- Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Michel Malherbe Kazanana öğrencilere ödüllerini verdi

atomium aniti sirinler belcikanin ankara buyukelciligi (3)

Esra Kaya Karaaslan