KiRAZ MEVSiMi ‘NE BURUK GALA

Kiraz Mevsimi Gala - Vadi istanbul

Ocak ayında kaybettiğimiz usta oyuncu Turan Özdemir’in son filmi Kiraz Mevsimi ’nin galası Vadistanbul’da yapıldı.

Durmuş Akbulut’un yönettiği, aynı zamanda filmin yapımcısı olan Ramis Tanacı’nın senaryosunu kaleme aldığı filmin galası önceki akşam Vadistanbul AVM’de gerçekleşti. Etkinliğe film ekibinden Taylan Güner, Yakup Yavru, Pelin Ermiş, Önder Yalçın, Emre Ertunç, Serap Oğan Eren, Ömer Yıldırım katıldı. İş ve sanat dünyasından isimlerin de ilgi gösterdiği galaya şarkıcı Kutsi nişanlısı Feyza Çıpa ile katılırken, son dönemin popüler oyuncularından Ali Burak Ceylan’da galada hazır bulundu. ‘Kiraz Mevsimi’ ekibi gösterim öncesi bir araya geldi. Filmde Turan Özdemir’in oğluna hayat veren başrol oyuncusu Taylan Güner, “Anadolu’nun içinden hikayeler anlattığımız sıcacık bir film oldu. Aslında festivallerde yarışacak vizyona girmeyecekti ancak Turan Abi vefat edince, ona bir selam göndermek için vizyona soktuk ve onu anmak için gala yapmak istedik” dedi.

Filmin ekibi duygularını paylaştı ve usta oyuncuyu andı

Kiraz Mevsimi filminin galasında duygularını dile getiren film ekibi, usta oyuncu Turan Özdemir’i andı ve tek tek duygularını paylaştı.

Taylan Güner “Ermenek’te maden ocaklarındaki insanların hayatlarını birazda olsa göstermeye çalıştık. Bir tarafta düğün varken bir tarafında cenaze olan ama hayatın her daim devam ettiğini anlatan bir hikaye. Biz çok severek çalıştık inşallah izleyenlerde beğenir.” Ramis Tanacı “Ermenek’te büyümüş birisi olarak oraların hikayesini anlatmaya çalıştık. Sıcak bir Anadolu filmi oldu. Bölgede maden ocaklarında benim ailemden de kayıplar var. Onlara saygı niteliğinde anlattığım bir hikaye oldu. İnşallah insanlar bizim hikayemizi sever ve empati kurarlar.” Yakup Yavru “Ermenek’te gerçekleşen bir olaydan esinlenerek yazılmış bir hikaye. Böyle bir film içinde olmaktan memnunum.” Önder Yalçın “Oynamaktan keyif aldığım bir film oldu yolu açık olsun inşallah” Pelin Ermiş “Keyifli sıcacık bir film yaptık, özellikle o bölgede vakit geçirmek unutulmaz bir duyguydu” Serap Oğan Eren “Toroslar’ın hikayelerini anlatan sıcak bir film. Ancak içimiz Turan Bey’den ötürü biraz buruk. İnşallah beğenilir.” Ömer Yıldırım “Yaşanmışlıkların anlatıldığı etkileyici bir hikaye. Bu hikaye insanların empati yapması gereken bir durumu anlatıyor.” Emre Ertunç “Bitince uzaklaşamadığımız bir ortamda yapılmış, güzel bir iş oldu. Turan Abi’mize selam olsun.” diyerek duygularını paylaştı.