MESLEKLERİ ÖĞREN GELECEĞİNİ PLANLA

mat-fen egitim kurumlari meslek tanitim gunu - ankara - mayatta haberlerMat-Fen Eğitim Kurumları , Hacettepe Üniversitesi ile birlikte öğrencilerin meslek ve üniversite seçimlerine destek olmak amacıyla meslek tanıtım günü gerçekleştirdi. 

Etkinlikte konuşan Mat-Fen Eğitim Kurumları Koordinatörü Mustafa Kolsuz, öğrencilerimiz geleceğini planlarken daha bilinçli ve umutlu ilerleyebilsinler diye meslek tanıtım günlerine devam edeceğiz dedi.

Üniversite sınavı kadar zorlayıcı diğer bir unsurda meslek seçimi

33 yıldır Ankara’da 100 bini aşkın öğrencinin üniversiteye geçişinde köprü olan Mat-Fen’in 12. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen programda öğrenciler, Hacettepe Üniversitesi hakkında merak ettiklerini programın soru-cevap bölümüyle öğrenirken slayt gösterisi ve üniversitenin tanıtım filmiyle beraber ders içerikleri ve konaklama imkanlarıyla ilgili detaylı bilgi alma fırsatı buldu.

Etkinliğe katılan öğrencilerden Doğa Elcikoğlu; Aslında ders çalışmak çok zor. Çocukluğumdan beri hayvanları çok seviyorum, bu nedenle veteriner olmak istedim. Ancak mimarlık da cazip gelmeye başladığı için kararsız kaldım. Meslek tanıtım günlerine katılarak B ve C planlarımı oluşturmak istedim.

Öğrencilerden Sude Nuran ise, iki mesleğin seçiminde karar verme aşamasında olduğunu, aldığı bilgiler sayesinde hangisine yönelmesi ve bunun için de hangi derslere yoğunlaşması gerektiği konusunda burada bulunmasının yararlı olduğunu söyledi.