JEWEL RESTORAN KEMAN ŞOVLA AÇILDI

Nurettin Sözen - Meral Sözen- jewel maidan ankara açılış gecesi - mayatta haberlerJewel Restoran Maidan Avm’de hizmete girdi. Ankara’nın yeni sosyal alanı Maidan’da bulunan mekan İşletmeci Nurettin Sözen tarafından açıldı.

Açılış davetine iş ve cemiyet hayatının yer aldığı pek çok seçkin isim katıldı. Geceye özel sahne alan ünlü keman sanatçısı Giselle Tavilson, açılışa katılan davetlileri adeta büyüledi.  Geleneksel lezzetleri kendi yorumlarıyla Ankaralılara sunmayı amaçlayan Jewel Restoran , benzersiz menüsü ve eşsiz atmosferiyle konuklardan tam not aldı. Mekanın sahibi ve işletmeci Nurettin Sözen ise davetlilerle tek tek ilgilenerek örnek bir ev sahipliği yaptı.

Keman Performansı Alkış Aldı

Elektro keman show sanatçısı ve keman virtüözü Giselle Tavilson’ın sahne aldığı muhteşem geceye iş ve cemiyet hayatının tanınmış isimleri büyük ilgi gösterdi. Seyahat etmek ve lezzetli yemekler tatmanın kendisi için bir tutku olduğunu söyleyen Jewel’in sahibi Nurettin Sözen, “Ziyaret ettiğim ülkelerde yöresel lezzetleri denedim. Bu zevk beni pratiğe dökme fikrine itti. Neden geleneksel mutfağımız dışında bir dünya mutfağımız olmasın ki diye düşündüm. Gittiğim ülkelerde bu sefer açık mutfakları gezdim, yapım aşamalarını sordum, not aldım ve çeşitli kaynaklar araştırdım. Bunu ekibimle de paylaştım. Hepimiz bu işe çok heyecanlandık. Ve bu şekilde Jewel ortaya çıktı. Jewel’da ılık Akdeniz rüzgarlarını da hissedebilir, Meksika sıcağıyla kavrulabilir ya da Uzakdoğu’nun şaşırtan lezzetlerini bulabilirsiniz” dedi.

Jewel’in Concept Danışmanı Serhat Karakurt ise mekan tasarımızı ve dekorasyonu ile göz dolduran Jewel için yarattıkları zengin menüyü şöyle özetledi; “Bugüne kadar dünya mutfağına önyargılı yaklaşan ya da geleneksel tatların dışına çıkmamış misafirlerimizi Jewel’ın mutfağı çok şaşırtacak.”

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7