19. RANDEVU iSTANBUL ULUSLARARASI FiLM FESTiVALi BAŞLADI

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) tarafından gerçekleştirilen 19. Randevu istanbul Uluslararası Film Festivali, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’ndaki törenle açıldı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleştirilen Festival’in sunumunu Oyuncu Ayça İnci yaptı. Gece, İlham Gencer’in resitaliyle başladı. TÜRSAK Vakfı başkanı Fehmi Yaşar gecede yaptığı konuşmada festival hakkında bilgi verdi. Yaşar: “Zor zamanlardan geçiyoruz. Böyle zamanlarda kültür ve sanat ister istemez hayatımızdaki önceliğini yitiriyor” dedi.

ÜNLÜ İSİMLER ÖDÜL ALDI

19. Randevu istanbul Uluslararası Film Festivali “Onur Ödülü”nü Perihan Savaş ve Türkiye’nin ilk sinema profesörü Sami Şekeroğlu aldı. “Kültür Sanata Katkı Yüksek Ödülü” Ali Güreli ve Hakan Ateş’e verildi. 11 yıl önce hayata geçirdiği Contemporary Art İstanbul ile Ali Güreli Kültür Sanata Katkı Yüksek Ödülü’nü aldı. Ayrıca; kültür ve sanat alanındaki etkinlik ve projelerin hayata geçmesine, destekleriyle vesile olan Denizbank adına Genel Müdür Hakan Ateş de ödüle layık görüldü.

22 Aralık’a kadar sürecek olan festival, törenin ardından gösterilen, “Aşkın Krallığı” (A United Kingdom) filmiyle başladı. Amma Asente’nin yönettiği, konusunu tarihi gerçeklerden alan filmin başrollerini, David Oyelowo ve Rosamund Pike paylaşıyor.

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9