SEDEF YAVUZALP SERGiSi KEV SANAT’TA

sedef-yavuzalp-sergisi-kev-sanat-galerisi

Sedef Yavuzalp ’in 25 eserden oluşan sergisi Köksal Eğitim Vakfı (KEV) Sanat Galerisi’nde açıldı.

Bugüne kadar Uganda’da çeşitli sergilerde yer alan Kampala Büyükelçisi Sedef Yavuzalp’in 25 eserden oluşan sergisi Türkiye’de ilk defa KEV Sanat Galerisi’nde düzenlenen kokteyl ile açıldı. PET Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güntekin Köksal ve eşi Besteci Pınar Köksal, ev sahipliğindeki sergi açılış kokteyline Sanatçı – Büyükelçi Sedef Yavuzalp’in dostları, Pet Holding Yönetim Kurulu, KEV Yönetim Kurulu üyeleri, iş ve siyaset dünyasının üst düzey isimleri ile Ankara cemiyet hayatının tanınan simaları katıldı.

Güntekin Köksal’dan Plaket

Serginin açılış konuşmasını yapan KEV Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Köksal Yaykıran,  böyle özgün bir sergiye ev sahipliği yapmanın çok anlamlı olduğunu belirtirken,  “ Sayın Yavuzalp’e bizi seçtiği ve sergisiyle burslu öğrencilerimize katkı sağladığı için sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Sonrasında konuşan serginin sahibi Büyükelçi Yavuzalp ise Türkiye’nin tanıtımına sadece siyasi değil sanat anlamında da destek vermek istediğini söylerken, bu doğrultuda Anadolu uygarlığının motiflerini işlemeye özen gösterdiğini ifade etti. Konuşma sonrası PET Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güntekin Köksal, KEV’e katkıları için Sedef Yavuzalp’e teşekkür plaketi verdi.  Zeynep Köksal Yaykıran da KEV Öğrenci Velisi programı dahilinde bir yıllık öğrenci bursunu karşılayanlara teşekkür plaketi takdim etti.

Yavuzalp, resimlerinde dünyanın çeşitli medeniyetlerine ait bazı antik mozaik eserleri akrilik teknikle yorumluyor. Eserlerinde özellikle Anadolu medeniyetleri, Doğu Afrika temaları ve 15. yüzyıl Ugandasının efsanelerine hayat veriyor.

Sayfalar: 1 2 3 4 5