GENÇ YETENEKLER USTALARIYLA AYNI SAHNEDE

Forte 24 Genç Yetenek projesi kapsamında bir dizi konser gerçekleştirilecek. 2009 yılında ÇEV (Çağdaş Eğitim Vakfı) öncülüğünde başlayan proje, ünlü isimlerin desteği ile devam ediyor. Proje kapsamında bir de gala konseri düzenlenecek. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde, dünyaca ünlü keman sanatçısı Prof. Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilecek konser, ünlü şef İbrahim Yazıcı’nın yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde gerçekleşecek. Genç yetenekler, bu gecede sahneyi Halit Ergenç ve Zuhal Olcay ile paylaşacak. Konser 13 Şubat Pazartesi akşamı yapılacak.

Gecede 2 Sürpriz

Haldun Dormen’in Kutup Yıldızları adına onur konuğu olarak ev sahipliğini üstleneceği gecede sürprizler de var. Nebil Özgentürk tarafından geceye özel hazırlanan kısa film gösteriminin ile fotoğraf sanatçısı Ebru Ceylan’ın objektifinden yansıttığı “Kutup Yıldızı” fotoğrafları gecenin sürprizleri arasında.

Konser; Forte24 projesini en başından beri destekleyen merhum, Yaşar Kemal, Prof. Halil İnalcık, Prof. Oktay Sinanoğlu, Şakir Eczacıbaşı, Burhan Doğançay, Müşfik Kenter, Behruz Çinici, Alaeddin Asna ve Tarık Akan anısına düzenlenecek.

Forte 24 Genç Yetenek Projesi 2017 Gala Konseri

Sanat Danışmanı: Prof. Cihat Aşkın

Şef İbrahim Yazıcı

Berfin Aksu (Keman), Emre Engin (Keman), Sesim Bezdüz (Keman), Elvin Hoca Ganiyev (Keman), Elfida Su Turan (Keman), Salihcan Gevrek (Piyano), Iraz Yıldız (Piyano), Bulut Gülen (Trombon), Merve Kocabeyler (Arp), Utar Dündar Artun (Piyano-Perküsyon-Kompozisyon), Onur Abacı (Kontrenor) Forte 24 Projesi ile Eğitimi Devam Eden ve Mezun Olan Gençler

mayatta.com’u sosyal medyada takip ediniz

YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece mayatta.com’a link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.