YÜZ GERMEDE AMELİYATSIZ DEVRİMi

Son yılların favori gençleştirme ve cilt germe tekniği Örümcek Ağı Estetiğini, tekniğin bulucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur anlattı.

“Örümcek Ağı Estetiği, cilt olan her yere uygulanabilen, cilde gerginlik ve tazelik kazandıran ameliyatsız bir uygulama. 2011 senesinden beri kliniklerimizde geliştirdiğim bu tekniği uyguluyor ve son derece etkili geri dönüşler alıyoruz” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, Örümcek Ağı Estetiğinin bu denli sevilmesinin nedenini, etkilerinin yanı sıra, ameliyatsız ve sosyal hayatı etkilemeyen bir uygulama olmasına bağladı.

Örümcek Ağı gibi örülen ipler

“ Cildin yaşlanma sebeplerini incelersek, diriliğinin kaybolduğunu yani kolajen, elastan ve fibroplast üretiminin dr bulent cihantimurazaldığını gözlemleriz. Örümcek Ağı Estetiği temelinde yerleştirilen iplere vücudun reaksiyon vererek, bu 3 yoksunluğu tekrar diriltme prensibine dayanır. Hastanın ne kadar ihtiyacı varsa, cildindeki yıpranma ne ölçüdeyse, ona göre yerleştirilecek ip sayısı adedi belirlenir ve ipler örümcek ağına benzer bir şekilde cilt altına örülür. Vücut kendi biyolojik tepkisini vererek kendi dokusunu bu iplerin etrafına örerken, iplerse 6 ay içinde eriyerek kaybolur. Günden güne gelişen bir canlanma ve gerginlik hissedilmeye başlar ve dolayısıyla cilt üzerindeki kırışıklıklar, form kaybı ve sarkmalar toparlanır, cilt tazelenir” diyerek Örümcek Ağı Estetiğinin ayrıntılarına değinen Cihantimur, ayrıca bu teknikle botoks, yağ transferi ve dolgu gibi uygulamaların da, beraber kombine bir şekilde yapılabileceğinin de altını çizdi.

Sadece yüze değil, cilt olan her yere

“ Yüzünüzde, ağız ve dudak çevresinde, göz kapaklarınızın altında kırışıklıklar varsa, çene ve gıdık gölgenizde sarkmalar varsa, yüzünüzü gençleştirmek ve yenilemek istiyorsanız Örümcek Ağı Estetiğinin tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur ayrıca şunları ekledi: Örümcek Ağı Estetiği sadece yüz bölgesine değil form kaybı yaşanabilen bacak iç bölgesi, kalçalar ve popo, iç kol bölgesi, karın, göğüs ve vajina gibi bölgelerde uygulanabiliyor. Şişme ve morarma minimal ya da hiç yaşanmazken, makyaj dahi yaparak kliniklerimizden ayrılıp, anında sosyal hayatınıza geri dönüş yapabiliyorsunuz”