ANKARA’DA KÖK HÜCREYLE ORGANiK SAÇ EKİMİ

Organik-Saç-Ekimi-feyman duygu oktar-estetik-international

Saç dökülmesi ve kellik sorunu üzerinde çalışmalar yapan Estetik International Sağlık Grubu Saç Ekimi Merkezi, geliştirdikleri Organik Saç Ekimi ve Kök Hücre Enjeksiyonu ile etkili bir çözüm sağladılar. Organik Saç Ekimi, kellik ve seyreklik sorunu yaşayanlara, Kök Hücre  Enjeksiyonu ise saç dökülme problemi olanlara çarpıcı faydalar sunuyor.

SAÇ DÖKÜLMESİ VE KELLİK SORUNUNA KÖK HÜCRELİ ÇÖZÜM

organik sac ekimi - Dr Feyman Duygu Oktar

Dr Feyman Duygu Oktar

Kişilerin kendi yağından elde edilen kök hücre enjeksiyonu hem saç dökülmesini önlüyor hem de kellik sorunu
yaşayanlara etkili bir geri dönüş sağlıyor.

Estetik International Sağlık Grubu ile beraber çalışan Dr. Feyman Duygu Oktar, saç problemleri üzerinde yaptıkları çalışmaları anlattı: “Saç ekimi kellik sorunu yaşayanlara sunulmuş en iyi geri dönüşlerin alındığı çağdaş uygulamalardır. Estetik International kliniklerinin kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur önderliğinde özellikle kök hücre ve yağ enjeksiyonu üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Saçların dökülme nedenlerini araştırdığımızda en fazla, köklerin beslenme sorunundan kaynaklı problemler yaşadığını gördük. Saç kökleri beslenemediğinde ise saçlar dökülüyor, seyrekleşiyor ve nihai sonucunda ise kellik durumu ortaya çıkıyor. Siz ne kadar en gelişmiş saç ekim tekniklerini kullanırsanız kullanın, beslenme sorunu devam ettiği sürece dökülme ve seyrelme de devam edecektir. İşte bu sebeple, kök hücrenin avantajlarından faydalanmaya karar verdik. İnsan bedeninde kök hücreyi bulabileceğimiz en makul alan ise mevcut yağlarımızdır. Hastanın bedeninden bir parça yağ alıyoruz. Bunu kök hücreden zengin hale getiriyoruz ve öncelikle beslenmesi ve saç ekimine hazır hale gelmesi için saçtan yoksun bölgeye enjekte ediyoruz. Organik Saç Ekimi nin çıkış noktası da burasıdır”.

Kök hücrenin avantajlarından faydalanılıyor

Organik Saç Ekimi nde öncelikle hastaya kendi yağından elde edilen kök hücre enjeksiyonu yapılıyor ve ardından klasik saç ekimi süreci gerçekleştiriliyor. Dr. Feyman Duygu Oktar, yapılan bu uygulamanın avantajlarını şu şekilde anlatıyor: Yaptığımız araştırmalar neticesinde, kök hücre ile yapılan beslenme ve üzerine gerçekleştirilen saç ekimi sonrasında dramatik farklılıklar gözlemliyoruz. Her şeyden evvel saç ekimi sürecinde hastanın kendi yağını kullandığımız için, dışarıdan herhangi bir kimyasala gerek kalmadan saç ekimi alanını hem işleme hazır hem de az evvel değindiğim gibi aktif hale getiriyoruz. Zaten “Organik” isminin verilmesinin sebebi de budur. Saf, kendi bedeninden alınan kök hücre! Ekim süreci gerçekleştikten sonra hasta kök hücrenin tüm avantajlarını görmeye başlıyor. En başta yara iyileşmesi son derece hızlı yaşanıyor. Ekilen saçların tutunma oranı ciddi seviyelere çıkıyor. Daha çok verim, daha kısa sürede sonuç alınıyor. Ekilen saçlar uzadığında ise gür, sağlıklı ve en önemlisi en doğal görüntüyü veriyor”.

Sağlıklı ve dolgun saçlar için Organik Saç Enjeksiyonu

Dr. Oktar ayrıca; kellik sorunu olmayan fakat saç dökülme problemi yaşayanlar için saç ekimi yapmadan, sadece Organik kök hücre enjeksiyonu yaptıklarını ve dökülme sorununun önüne geçtiklerini de belirtti: “ Özellikle bayanlar son dönemlerde saçlarının cılızlaştığından, sağlıksız bir hale geldiğinden, parlaklığını yitirdiğinden ve aşırı bir şekilde dökülme sorunu yaşadıklarından bahsediyor. Organik Kök Hücre Enjeksiyonu bu tarz problemler yaşayanların da imdadına koşuyor. Kişinin kendi yağından elde ettiğimiz kök hücre enjeksiyonu sonrasında dökülmelerin azaldığını, hatta durduğunu, canlı, dolgun ve çok daha sağlıklı saçlara sahip olduğunu görebiliyoruz”.