YDÜ’YE BÜYÜK ÖDÜL

İrfan-S.-Gunsel-Liderler-Zirvesi-2014-Odul-1Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi , Avrupa Uluslararası Kalite Ödülü’ne layık görüldü.

Avrupa İşletmeler Kuruluşu tarafından verilen ödelü YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Gürsel aldı. İtalya’da düzenlenen ödül töreninde 30’u aşkın ülkeden temsilciler yer aldı.

Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi; Avrupa İşletmeler Kuruluşu tarafından, Avrupa Uluslararası Kalite Ödülü’ne layık görüldü. Ödül, merkezi İngiltere’nin Oxford kentinde bulunan kuruluş tarafından, sağlık alanında ve üniversite gelişimi konusunda Avrupa standartlarında yönetim, verilen hizmetlerde üstün kurumsal kalite, Avrupa ve dünya piyasalarında rekabetçi potansiyel ortaya koyma ve bu alanlarda dinamik gelişime olan katkıları nedeniyle YDÜ Hastanesi’ne verildi.

Avrupa Uluslararası Kalite Ödülü; 30’un üzerinde iş insanları ve diplomatların da içinde bulunduğu liderleri, İtalya’nın Stresa kentinde bir araya getiren Liderler Zirvesi’nde YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e takdim edildi.

Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Liderler Zirvesi’nde yaptığı konuşmada; KKTC’nin bugün Yakın Doğu Üniversitesi başta olmak üzere, üniversitelerinde verilen yüksek standarttaki eğitimiyle, 100’den fazla ülkeye yetiştirdiği iyi eğitimli mezunları sayesinde artık dünyada kendini kanıtlamış, ismini duyurmuş bir devlet haline geldiğini vurguladı. Günsel, eğitimin yanı sıra, uluslararası kalite standartlarını yerine getiren YDÜ Hastanesi ile birlikte; nakillerde, kanser, kalp ve hayati riski yüksek daha birçok hastalıkta, her geçen gün, pek çok ülkeden daha fazla uluslararası hastanın Kuzey Kıbrıs’ı tercih ettiğini ifade etti. Günsel ayrıca, dünyanın birçok tanınmış ülkesinin önem gösterdiği Medikal Turizm’de de KKTC’nin alternatif bir konumda olduğunu belirtti.

Elde edilen uluslararası başarıların gururunun Kıbrıs Türk halkına ait olduğunun altını çizen Doç. Dr. İrfan S. Günsel; “Bugün Liderler Zirvesi’nde hastanemizin aldığı Avrupa Kalite Ödülü ve bundan sonar alacağımız ödüller, insanımızla birlikte dünyada elde ettiğimiz başarılarımızın sürdürülebilir olduğunu gösterecektir. Bu amaçla ülkemizin, devletimizin adını ve başarılarını dünyaya altın harflerle yazdırabilmek için her geçen gün insanımızla birlikte daha fazla çalışacak, daha fazla üreteceğiz” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. İrfan Günsel, İtalya’daki temasları kapsamında; diplomatlar ve iş dünyasındaki liderler ile de bir araya gelerek, ülkelerarası işbirliğinin geliştirilmesi için temaslarda bulunacak ve çeşitli anlaşmalara imza atacak.