TUSiAD ‘IN ANKARA ÇIKARMASI

OMER SABANCI, MUSTAFA KOC

TÜSiAD ‘ın Ankara’daki kokteyli bir hayli renkli geçti. Geleneksel olarak her sene düzenlenen kokteyle bu sene de, geçtiğimiz sene olduğu gibi yoğun katılım gerçekleşti.

Sheraton Otelindeki baloya siyasiler, işadamları ve dipolamatlar katıldı. Konukları karşılamak için salonun girişinde bekleyen TÜSiAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı’ya kokteyle geç katılan TÜSiAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mustafa Koç da eşlik etti. Kokteyle hükümeti temsilen, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Ali Babacan, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ve milletvekilleri katıldı. CHP’den ise Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen partiyi temsilen kokteylde yer aldı. Amerika’nın Ankara Büyükelçisi Ross Wilson da kokteylde dikkate çeken isimler arasındaydı. Ankara Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Eski Başkan Süreyya Serdengeçti, ATO Başkanı Sinan Aygün, TÜGİAD Başkanı Sefa Çol, Osman Merzeci, Sedat Aloğlu ve Faruk Süren de gecede yerlerini aldılar.

Gündem Yorumlandı

Kokteyl boyunca bakanlar, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri gündeme dair önemli konuları konuştular. Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve CHP’nin sine-i millete dönme konuları kokteyle damgasının vurdu. İşadamları ise bakanlar ile yaptıkları görüşmelerde ekonominin gidişatı ve devletten taleplerini bildirdiler. TÜSİAD’ın Ankara Sheraton Otelindeki kokteylinde, gazetecilerin erken seçim konusundaki sorularını yanıtlayan Öymen, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasından erken seçim konusunda artık bir tavır beklediklerini kaydederek, şunları söyledi: ”Hangi sivil toplum örgütü Türkiye’de demokrasiye karşı. Erken seçim demokrasinin doğal bir sürecidir. Onun için biz sivil toplum örgütlerinden başta TÜSİAD olmak üzere bu konuda tavır koymasını bekliyoruz. Bu hükümetin iş başında olduğu sürede belli kazanımlar sağlamış şirketler olabilir. Ama iş adamlarının toplumsal sorumluluğu var. (Biz sadece kazancımıza bakarız, bu ülkenin geri kalan sorunlarıyla ilgilenmeyiz) demeleri mümkün değil. Onun için TÜSİAD açık bir tavır sergilemeli diye düşünüyorum.” Koç ve Sabancı gece boyunca, ev sahipliğini yaptıkları konuklarıyla ilgilendiler.

FOTO GALERİ İÇİN KAYDIRINIZ

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6