GÜROL ÇARMıKLı ELiF öZMENEK İLE EVLENDİ

Gürol Çarmıklı Elif Özmenek evlendi

Nurol Holding’in sahiplerinden Erol-Figen Çarmıklı’nın büyük oğlu Gürol Çarmıklı ile gazeteci Varlık-Aylin Özmenek çiftinin kızı Elif Özmenek’in hayatlarını birleştirdi.

Göz kamaştıran düğün için Çarmıklı ailesi sahibi oldukları Sheraton Oteli yerine Ballı Kuyumcu Köyü’nde bulunan Nurol Çiftlik’i tercih etmişlerdi. Konukları Nurol Çiftliği’nin girişinde ev sahipleri Figen-Erol Çarmıklı ve Aylin-Varlık Özmenek karşıladı. Konukların tebriklerini kabul eden aile büyüklerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Düğüne katılan konuklar arasında 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve eşi Saime Hanım, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ve eşi Gönül Hanım, Eski Başbakan Mesut Yılmaz ve eşi Berna Hanım, 8’nci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Maliye eski Bakanı Sümer Oral, Adalet eski Bakanı Hikmet Sami Türk, Meclis eski Başkanı Hikmet Çetin, Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Mustafa Bumin ile MGK eski Genel Sekreteri Emekli Or General Tuncer Kılınç dikkati çeken isimlerin başında geliyordu. Başkent cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin yanı sıra İstanbul cemiyetinden de önemli simalar düğüne renk kattılar. Konukların Nurol Çiftliğini kolayca bulabilmeleri için Ankara-Eskişehir Karayoluna üzerinde Gürol-Elif yazan tabelalar yerleştirildi. Özel görevliler davetlilere çiftliğin girişinden karşılamanın yapıldığı bölüme kadar eşlik etti.

1200 Davetli Katıldı

Yaklaşık 1200 davetlinin katıldığı düğün öncesinde bu özel mekanın bir çok yerinde Vals Orkestrasının müzikleri ortama renk kattı. Karşılama sonrasında nikah merasimi için ayrılan bölüme geçen davetliler buradaki kokteylde birbirleriyle doyasıya sohbetler ettiler. Konukların çiftliğe gelmesiyle gelin ve damat da son hazırlıklarını tamamladı. Konukların bulunduğu alanda çiçeklerle bezenmiş yoldan yürüyen çifte konuklar alkışlarıyla eşlik etti. Yürürken sık sık yakın dostlarından oluşan davetli gruplarını selamlayan Gürol Çarmıklı  ve Elif Özmenek mutluluk dolu bakışlar arasında nikah masasına doğru yürüdüler. Mutlu çift yerini almadan önce nikahı kıyacak olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek masaya geldi. Gelin ve damattan sonra nikah şahitliklerini yapmak üzere 9’ncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Nurettin Çarmıklı ve Ayşegül Taylor masaya davet edildi. Şahitlerin masadaki yerlerini almasının ardından sıra gelin ve damada hayatlarını birleştiren soruyu sormaya geldi.
Başkan Gökçek’in sorusu üzerine önce Elif Özmenek “pek tabi” yanıtını verirken Gürol Çarmıklı ise “muhakkak” dedi. Bu esprili “evet”lerin ardından Gürol-Elif Çarmıklı, yeni hayata ilk adımlarını attı. Atılan imzaların ardından çiftin evlenme cüzdanlarını Süleyman Demirel, damada verirken ömürboyu mutluluk diledi. Nikah törenini heyecanla izleyen, Damadın Annesi Figen Çarmıklı’nın mutluluk gözyaşları dikkatlerden kaçmadı.

Mutluluk Fotoğraf Karelerine Yansıdı

Davetliler nikah merasimini beyaz sandalyelerinde oturarak izledi. Aile fotoğrafının çekilmesiyle bu mutluluk tablosu fotoğraf karelerine yansıdı. Gürol-Elif Çarmıklı konukların etraflarında çember oluşturduğu bir alanda konfeti yağmuru altında ilk danslarını etti. Yaklaşık 1200 davetli özenle hazırlanmış masalarda yerlerini aldıktan sonra gelin ve damat davetlilere hoş geldin konuşması yaparken espirili cümleleriyle konukları neşelendirdiler. Düğün davetinde catering hizmetini Sheraton Oteli yaparken yemek mönüsünde başlangıç olarak füme somon, ıstakoz, grissiniye sarılı dana “bresaola”, avakado tartar ve mozerella’nın ardından ege otları ve İzmir tulumu ile bohça böreği yer aldı. Yemek, limon sorbe sonrasında ızgara bonfile ile devam ederken son olarak çikolatalı “mousse” ile taçlandırılmış “tuile” sepetindeki tropikal meyve salatasıyla son buldu. Yemek sonrasında mutlu çift düğün pastalarını birlikte kesti. Gece eğlenceyle devam ederken konuklar da bir yandan dans etmeye devam ediyordu. Çarmıklı ailesi Arhavili olur da Karadeniz halk oyunları olmaz mı! Eğlencenin son hızıyla sürdüğü sırada gösteri yapan halk oyunları ekibi de düğünün ilgi çeken ayrıntıları arasında yer aldı. Müzik ve dansın hakim olduğu düğün daveti gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Gecenin bitiminde davetliler evlerine hafızalardan uzun süre kazınmayacak bir davetin renkli anılarıyla döndü.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN KAYDIRINIZ

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7