TÜRKİYE MÜTEAHHİTLER BİRLİĞİ 65. YILINI KUTLADI

Nihat Özdemir, İdris Yamantürk, Mithat Yenigün, Emin Sazak, Erdal Eren

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin (TMB) kuruluşunun 65. Yılı sebebiyle bir resepsiyon düzenlendi. TMB Başkanı Mithat Yenigün ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı resepsiyon Ankara Sheraton Otel’de gerçekleşti.

65. Yıl kutlamasında Türkiye’nin tanınan işadamları yer aldı. Gecenin açılış konuşmasını TMB Başkanı Yenigün bir konuşma yaptı. Yenigün: TMB’nin Türkiye’nin en eski ve köklü sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunun altını çizerek 2017 yılında daha çok çalışacaklarını söyledi.

Eski Başkanlar Bir Arada

Gecede; Birliğin eski başkanlarından, Güriş Yönetim Kurulu Başkanı İdris Yamantürk, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Yüksel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emin Sazak ve Göçay İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Eren 65. Yıl pastasını TMB’nin şu anki başkanı Mithat Yenigün ile birlikte kesti.

Türk müteahhitlerin yurtdışındaki işlerinin %90’ını yapan TMB üyesi şirketler aynı zamanda yurtiçindeki işlerin %70’inin de altına imza atıyor. Yurtdışı faaliyetlerine 1972 yılında Libya’da başlayan Türk müteahhitleri, aradan geçen 43 yıllı aşkın sürede etkinliklerini tüm dünyaya yaygınlaştırarak, 2016 Haziran ayı itibariyle 109 ülkede toplam bedeli 328 milyar ABD Doları’na ulaşan 8838 proje üstlendiler.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6