TÜRK VE İSVİÇRELİ SANATÇILAR BULUŞTU

Dünya Kadınlar Günü’nde Cermodern’de düzenlenen “Kadın ve Sürdürülebilirlik” sergisinde Türk ve İsviçreli sanatçıların eserleri sergilendi.

İsviçre’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülen ‘İsviçre Türkiye Sanat Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen serginin açılışında, sanat, ekoloji ve feminizm temalı 6 sanatçının eserleri yer aldı.

Serginin açılışın kokteylinde konuşan İsviçre’nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch, toplumu, insanlık ve doğa arasında ve insanlığın kendi içinde daha uyumlu bir birlikte yaşama doğru dönüştürmenin, cinsiyetleri ne olursa olsun tüm varlıkların acil bir sorumluluğu olduğunu belirtti. Ruch, “Gözlerimizin önünde gelişen olaylar, bu dramatik aciliyeti vurgulamadan edemez. Daha adil ve sürdürülebilir bir gelecek için kadın ve sanat ne yapabilir? Kadın, bu dönüşümde belirli bir potansiyele sahip midir? Çevre hareketlerinde en çok liderlik yapanlar kadınlardır. Toprak Ana için verilen mücadelede kadınların ne kadar ön saflarda yer aldığını görebilirsiniz” dedi. İsviçre Büyükelçiliği Kültürel İşler Müsteşarı Ariane Tinner de konuşmasında serginin iki ülke sanatçılarını biraraya getirdiğini ve gücünün çeşitliliğinden kaynaklandığını belirtti.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram’da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yaşam Haberleri (@mayattamagazin)’in paylaştığı bir gönderi