TÜRK-FRANSIZ KÜLTÜR DERNEĞİ’NDEN MÜZİK ZİYAFETİ

Türk-Fransız Kültür Derneği Ünlü Kemanist Nedim Nalbantoğlu ve Ünlü Akordiyoncu Ertuğrul Şentürk
Türkiye ve Fransa arasındaki geleneksel dostluğun sürdürülmesi ve kültürel ilişkilerin gelişmesi amacıyla kurulan Türk Fransız Kültür Derneği; davetlilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Ünlü Kemanist Nedim Nalbantoğlu ve Ünlü Akordiyoncu Ertuğrul Şentürk Fransa Büyükelçiliği’de müzikseverle buluştu. Fransa Ankara Büyükelçisi Hervé Magro’nun ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlik,

Güriş Holding’in sponsorluğunda ve Brandhaus Agency’nin basın sponsorluğunda gerçekleşti.Açılış konuşmasını farklı kültürel etkinliklerle dernek için çalışmalarını sürdüren Dernek Başkanı Gülden Danışman yaptı.

Fransa’da eğitim alan, ünü Fransa sınırlarını aşan, 2003 yılında Londra’da Queen Elizabeth Salonu’na davet edilerek özel konser veren, uzun yıllardır dünyaca ünlü bir çok müzisyenle sahne alan Kemanist Nedim Nalbantoğlu’nun kendi eserlerini de çaldığı konserde davetliler müzik şöleni yaşadı.

Küçük yaşlardan bu yana müzik hayatında olan, farklı bir çok ülkenin müzik kulağına hakim, Suzan Kardeş, Candan Erçetin ve Yalın gibi ünlü sanatçılarla yıllardır sahne paylaşan Akordiyoncu Ertuğrul Şentürk farklı tarzı ve eşsiz notaları ile konserde eşsiz uyumu ile dikkat çekti.

İş hayatından ve dernek üyelerinden yoğun katılım olan etkinlik yağan karın ambiyansı ile şık bir kokteyl ile devam etti.