TRiLYE’NiN OLTASıNA TAKıLANLAR KİTAP OLDU

Trilye'nin oltasına takılanlar - süreyya üzmez imza günü bodrum mutfak mobilya - trilye restoran mayatta

Ünlü balık restoranı Trilye’nin sahibi Süreyya Üzmez, Trilye’nin Oltasına Takılanlar isimli son kitabı için imza günü düzenledi.

Üzmez, Trilye’nin Oltasına Takılanlar adlı yeni kitabında aralarında ünlü sanatçılar, bakanlar, diplomatlar ve iş adamlarının yer aldığı Trilye müdavimlerinin en özel anılarını ve lezzet sırlarını kaleme aldı. Bodrum Mutfak Mobilya’da Mustafa Güneri’nin ev sahipliğinde düzenlenen imza gününe katılanlar keyifli zaman geçirdi.

Süreyya Üzmez’in dördüncü kitabı Trilye’nin Oltasına Takılanlar, uzun yıllardır Milliyet Ankara ekinde kaleme aldığı, Trilye müdavimi olmuş iş insanı, sanatçı ve farklı meslek gruplarından 101 kişinin başarı dolu hayat hikayelerini anlatıyor.

YILLARIN BİRİKİMİ

Trilye’nin Oltasına Takılanlar kitabını Üzmez şöyle özetliyor: “Trilye’nin Oltasına Takılanlar kitabımda Trilye’nin 14 yıllık yolcuğunda ağırladığımız ve dost olduğumuz birçok ismin bizimle beraber geçirdiği en özel anlar var. Basına yansımayan çok ilgi çekici hikayeler de bunların içinde. Ünlü komedyen Cem Yılmaz, geçtiğimiz sene hayatını kaybeden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen gibi isimlerin yanı sıra unutamadığım dostlarımdan merhum işadamı Ali Rıza Onat gibi isimlerin özel hikayeleri var. 4 yıllık çalışmam sonucu girişimcilere moral verecek nitelikte bir kitap ortaya çıktı. Lezzet dünyasındaki gelişmeler, edindiğim birikimler ve Trilye’nin sırlarıyla beraber bu kitapta okuyucuyla buluşuyor. Gençler buradaki öyküleri okuyup, girişimci ruhlarını geliştirme fırsatı yakalayacak.”

ÜNLÜ İSİMLER AKIN ETTİ

Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Fenerbahçe Eski Başkanı Ali Şen, Ajans – Türk’ün sahibi Ankaralı ünlü işadamı Sarp Evliyagil, MHP Bodrum eski İlçe Başkanı ve Konacık eski Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Turgut Özal’ın başdanışmanı gazeteci Can Pulak, ünlü oyuncular Alp Kırşan, Burcu Günay, Milliyet Gazetesi Köşe Yazarı Reha Arar, Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Taylan Bilgel, Emekli Orgeneral Çevik Bir, Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Emekli Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, dünyaca ünlü patch-work sanatçısı Nuran Konuralp, Enerji Eski Bakanı Şinasi Altıner, Milli Savunma Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Kemal Yardımcı, Kütahya Porselen’in patronlarından Erkan Güral ve eşi Yelda Güral, Aslı Çetinceviz, Global Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Özçelik, Krea Gayrimenkul’un sahibi Hakan Kodal ve eşi Ayşegül Kodal, İstanbullu işadamı Ali Biraniş, Pet Holding Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Köksal, ünlü yazar Muzaffer Ayhan Kara ve çok sayıda tanınmış isim Bodrum Mutfak Mobilya’da gerçekleşen imza gününde bir araya geldi.