UÇAN SÜPÜRGE BİLETLERİ ASKIDA

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Türk Eğitim Derneği, bu sene 17.’si düzenlenen Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali ’nde izleyicilere bedava bilet imkanı sunuyor.

Sinemaseverler, 11 Mayıs’ta Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali  filmlerini TED’in misafiri olarak ücretsiz izleyebilecekler.

Türk Eğitim Derneği “askıda sinema biletleri” uygulamasıyla festival filmlerinin daha çok seyirciye ulaşmasını ve Ankaralıları sanatla buluşturmayı hedefliyor. 11 Mayıs’ta Kızılırmak Sineması’na giden seyirciler festival filmlerini Türk Eğitim Derneği’nin misafiri olarak izleme şansı bulacak. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nin Ankaralıların ücretsiz izleyebileceği 11 Mayıs gündüz seansı filmleri şöyle sıralanıyor:

12:00  Şşş Kızlar Çığlık Atmaz… (Hush…Girls Don’t Scream)(106′)

Yönetmen: Pouran Derakhshandeh

14:15  Nagima (80′)

Yönetmen: Zhanna Issabayeva

16:30  Mavi Dalga ( The Blue Wave) (97′)

Yönetmen: Zeynep Dadak-Merve Kayan

Askıda Bilet nedir?

Paylaşma ve dayanışma örneği olan “askıda” uygulaması, ilk kez İtalya’da “askıda kahve” adı altında başladı. Müşteriler kahve alırken bir kahvenin daha parasını ödeyerek “askıya” asıyor ve böylece bir başkasına kahve ısmarlamış oluyorlardı. Türkiye’de ise bazı fırınlarda “askıda ekmek” adıyla uygulanan bu yardımlaşma yöntemi, 2009 yılında Antalya Devlet Tiyatrosu tarafından tiyatro sahnelerine de taşınmıştı.