SIRMALI’DAN ITUNES’İ SALLAYAN ALBÜM

OPERA, ROCK VE TÜRKÜLER BU SESTE

Müzisyen doğurganı kent Ankara bu kez çok farklı bir grubu gündeme getirdi. Türküleri rock ve opera ile harmanlayarak kısa sürede adından bahsettiren “Sırmalı” ilk konserini The Big Bus’da verdi. Geceye Başkentli müzikseverler akın ederken müzik grubunun başarılı performansı ayakta alkışlandı. Kısa süre önce oldukça dikkat çeken ve Itunes’ta rock  müzik kategorisinde en çok indirilen albümü yapan “Sırmalı” ilk konserini verdi. Henüz albüm çalışması içerisinde olan başarılı grubun ilk konserine Başkentliler adeta akın etti. The Big Bus isimli mekanda sahne alan grup farkını ortaya koyarak dinleyenleri kendine hayran bıraktı. Türküleri rock ve operayla harmanlayarak özgün bir tarz yaratan ekip önümüzdeki günlerde bir hayli konuşulacak müzik gruplarından olacak.

SIRMALI’DAN FARKLI HARMAN

Grubun solisti Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Oğuz Sırmalı yaptığı açıklamada, konservatuara girmeden önce rock müzik dinlediğini ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’na girdiğinde de operayla tanıştığını söyledi. Konserin başlamasından hemen önce çok heyecanlı olduklarını belirten Sırmalı “Bu bizim ilk konserimiz.Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz. Henüz bir albümümüz yok ama sizlerden gelen güzel tepkilerle yolumuza hızlıca devam edeceğiz” diye konuştu.

“GENÇLİK RÜYASI GERÇEK OLDU”

Geceye çok sayıda müziksever katılırken Sırmalı’nın çıkardığı “Gençlik Rüyası” simli albümünün tanıtımı yapıldı. Albümde yer alan şarkılar geceye katılanlara dinletildikten sonra Sırmalı sahneye çıktı. Coşkulu bir karşılamanın ardından konsere başlayan ekip yaklaşık 2 saat sahne performansından sonra ayakta alkışlandı. Sırmalı’nın ekibinde solist Oğuz Sırmalı, gitarist Deniz Sayman, basgitarda Erman Erkılınç, davul Serkan Alagök ve klavye Olcay Demirci kendi bestelerinin yanı sıra türkülerden Klasik Batı Müziği’ne kadar birçok şarkıyı rock çatısı altında yorumluyor.

 

kuccuk---hd--sirmali-the-bi