ŞEFiKA KUTLUER FESTiVALi DOĞU’DAN BAŞLADI

uluslararasi sefika kutluer festivali ankara

ŞEFİKA KUTLUER, SANG KYU LEE, REFİK KUTLUER

Dünyaca ünlü flüt solisti Şefika Kutluer’in kendi adıyla düzenlediği Uluslararası Şefika Kutluer Festivali ’nin dördüncüsü görkemli bir gösteri ile başladı.

Açılış gecesinde Geleneksel Kore Dans ve Müzik Gösteri Grubu, performanslarıyla izleyicilere görsel şölen sundu.

4. Uluslararası Şefika Kutluer Festivali, açılış gecesiyle başladı. Resim ve Heykel Müzesi’ndeki açılış gecesine aralarında yabancı misyon temsilcilerinin de bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Gecede bir konuşma yapan Şefika Kutluer, Ankara doğumlu bir sanatçı olarak şehrin tekrar kültür başkenti olmasına katkı sağlamak için çalıştığını belirtti. Kutluer, bu yıl dördüncü kez düzenledikleri festivalin temasının ‘Doğu Batı ile Buluşuyor’ olduğunu söyleyerek, Uzak Doğu’dan Avrupa’ya Doğu ve Batı’nın önemli müzik gruplarının festivalde biraraya geleceğini söyledi. Kutluer, daha sonra festival programı hakkında bilgi verdi. Kutluer, festival kapsamında 55 bin yaşındaki dünyanın en eski flütünün Ljuben Dimkaroski tarafından Cumartesi günü yapılacak konserde çalınacağını belirtti. Şefika Kutluer ve festivalin düzenlenmesinde kendisine en büyük desteği veren eşi Refik Kutluer, daha sonra katkılarından dolayı Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Sang Kyu Lee’ye teşekkür plaketi verdi.

RİTİM VE DANS

Kore’nin Gyeongsangbuk-do bölgesinden Ankara’ya ilk kez gelen 52 kişilik Geleneksel Kore Dans ve Müzik Gösteri Grubu, performanslarıyla izleyenlere görsel şölen yaşattı. Grup, Kore’nin geleneksel kültürünü melodi, ritim ve dansla sundu.uluslararasi sefika kutluer festivali ankara