ŞiLi MiLLi GÜNÜ ANKARA’DA KUTLANDI

maliye-bakani-naci-agbal,-sili buyukelcisi jose manuel silva

Naci Ağbal, Jose Manuel Silva

Şili Milli Günü Ankara Büyükelçiliği tarafından düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

Şili’nin Ankara Büyükelçisi Jose Manuel Silva ve Askeri Ateşe Osvaldo Vallejos Rodrigo Reyes’in ev sahipliğindeki resepsiyon Swissotel’de yapıldı. Şili’nin Bağımsızlık Günü ve Zafer Günü’nün 207’nci yılının kutlandığı milli gün resepsiyona Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın yanı sıra yabancı diplomatlar ve askeri ateşeler katıldı.

Şili’nin bağımsızlık ve zafer günlerinin 207. yıldönümü düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Swiss Otel’de gerçekleşen resepsiyon pek çok ülkenin temsilcisini biraraya getirdi. Törene Türkiye Cumhuriyeti’ni temsilen Maliye Bakanı Naci Ağbal katıldı.

Resepsiyon iki ülke milli marşlarının okunmasıyla başladı.

Şili Milli Günü resepsiyonuna katılan Naci Ağbal konuşma yaptı. Ağbal konuşmasında: “Şili, Latin Amerika bölgesinde, Türkiye Cumhuriyeti’ni tanıyan ilk ülke olmuştur. Şili-Türkiye arasında diplomatik ilişkiler de mükemmel düzeyde ilerliyor” dedi.

Konuşmaların ardından, Büyükelçi Silva ile Bakan Ağbal kutlama pastasını birlikte kesti. Milli Gün davetine katılan misafirlere Şili’nin yöresel ürünleri olan kivi, ceviz ve çeşitli içecekler ikram edildi.

Monica Hernandes, Osvaldo Vallejos, Rodrigo reyes, Carmen lya gallardo, jose manuel silva, Naci Ağbal

Monica Hernandes, Osvaldo Vallejos, Rodrigo reyes, Carmen lya gallardo, jose manuel silva, Naci Ağbal

Sayfalar: 1 2 3 4