SIFIR BiR FİLMİNİN İLK GALASI İSTANBUL’DA YAPILDI

sifir bir film galasi-mayatta-10.01.2020Sıfır Bir : Bir Zamanlar Adana’da filminin galası İstanbul’da yapıldı. 

Altı sezon boyunca internette yayınlanan dizi Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da ekibi, çektiği uzun metraj filmle sinemaseverlerin ve hayranlarının karşısına çıktı. Kadri Beran Taşkın’ın yönettiği filmlerinden “SIFIR BİR”in ilk galası İstanbul’da yapıldı. Galaya, çok sayıda davetliyle birlikte Reynmen, Velet, Ayben, Birol Güven, Sevcan Orhan, Erhan Ufak gibi renkli isimler katıldı. 

Bir grup sinema ve Adana sevdalısının, düşük bütçeyle zor şartlarda çekip dijital platformlarda yayınlamaya başladığı, Adana’nın en namlı semtlerinden Hürriyet Mahallesi’nin sert yüzünü anlatan “Sıfır Bir: Bir Zamanlar Adana’da” dizisi kısa sürede her yaştan ve profilden kendi seyirci kitlesini oluşturdu. 

3 Şehirde Çekildi

Adana, İzmir ve İstanbul’da çekilen, müziklerinde Esat Bargun ve Uğur Ateş imzası bulunan “SIFIR BİR”in senarist ya da senaristleri tıpkı dizide olduğu bu kez de sır olarak kalıyor ve açıklanmıyor. Filmde Savaş Satış ve Onur Akbay, Cengizhan Yurdutek, Burak Akyüz, Mehmet Elmas, Hakan Aydın, minik oyuncu Hiro Hami ve Salih İnci rol alıyor.

Adanalı çete lideri Savaş, yakın dostları Cihat ve Azad’la birlikte, yaşadığı şiddetle dolu hayatı geride bırakıp İzmir’e yerleşir ve oto yıkamacı açarlar. Gayrimeşru hayata geri dönmemeye ve ellerine silah almadan yaşamaya kararlıdırlar. Ta ki küçük kız Melek, annesini bir otel odasında organları alınmış halde ölmek üzere bulana kadar. Taciz girişimine de uğrayan minik Melek, peşindekilerden kaçıp oto yıkamacıya Savaş ve dostlarının yanına sığınınca olaylar başlar.